Talán az országban sincs még egy olyan vetési varjú, mint a pécsi Gigi. A 12 éves tojó korábban Kaposváron „színészkedett”, majdnem minden héten autóval fuvarozták. Most pedig? A gyerekek kedvence. Óvodákban és iskolákban is járt már.
Sokan nincsenek jó véleménnyel a vetési varjakról, de Gigi szöges ellentéte szabadon élő társainak. A fekete tollast simogathatják, etethetik a gyerekek, sőt még sétáltatni is lehet. Sikere több mint 12 éve töretlen.
Gigit kiskora óta emberek nevelik. Szülei valószínűleg vedlési betegsége miatt kiközösítették a fészekből. A madár életét az mentette meg, hogy „kézben nevelkedett”. Talán ennek is köszönhető, hogy a rendkívül intelligens madár pohárból is képes inni, és úgy viszonyul az emberekhez, mint egy háziállat.
– Azok, akik találkoznak vele mind ledöbbennek, mennyire szép madár. Az emberek zöme ugyanis nem szereti a varjakat. Ha viszont közelebbről megnézzük őket, látszik, hogy tollazatuk is különleges – mondja egyik gondozója, Farkas Tamás.
A pécs-somogyi Misina Állatmenhelyen élő Gigire nemcsak a gondozói, hanem már a színházi világ is felfigyelt. Évekkel ezelőtt heti rendszerességgel szállították Kaposvárra a tollast. Az Oidipusz királyban kellett önmagát, azaz egy varjút alakítania.
– Most sincs szerep nélkül Gigi, igaz most már legtöbbször csak az állatmenhelyen mutatja meg, hogy mit tud. A gyerekekkel sokszor szokott játszani, ami azért meglepő egy varjútól – meséli Farkas Tamás.
[su_note note_color=”#4af0ff”]Régen a házi kedvencek szerepét töltötték be a varjak. Nem ritkán otthon, ketrecben is tartották őket.[/su_note]
Gigi póráz nélkül, szabadon is szokott sétálgatni. Igaz, betegsége miatt csak pár métert tudna repülni, de eddig esze ágában sem volt megszökni az emberektől. Így a különleges tollasban még sokáig „gyönyörködhetnek” a gyerekek.