9 C
Pécs
szombat, november 16, 2024
KezdőlapHírzónaHelyi hírek3,5 milliárdos fejlesztés valósult meg a PTE-n

3,5 milliárdos fejlesztés valósult meg a PTE-n

Öt évvel indulása után zárulhat le hamarosan az egyetemi projekt. A zárórendezvényt május 30-án az új fogászati oktatási központban tartották, ahol a részleteket is ismertették.

Az eseményen Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektora és Decsi István kancellár tartott sajtótájékoztatót, illetve az érintett karok képviselői szakmai beszámolókat tartottak a projekt keretében elért eredményeikről.

Mint kiderült a PTE közleményéből, a „Korszerű egyetem a modern városban: Értékközpontúság, nyitottság és befogadó szemlélet egy 21. századi felsőoktatási modellben” című program célja a komplex intézményfejlesztés volt.

A projekt az egyetem 2017–2021-es időszakra vonatkozó terveit valósította meg, melyeket pontokba szedve röviden ismertetünk.

  • Cél volt a hátrányos helyzetű hallgatók támogatása, hogy bennmaradhassanak a felsőoktatásban, tanulmányaik sikeres befejezésében, valamint a munkaerő-piaci követelményekhez való illeszkedésben segítették őket.
  • Megvalósult az egyetem képzési szerkezetének bővítése, modernizálása, digitalizálása a gazdasági igények figyelembevételével.
  • Jelenleg is tart a PTE nemzetköziesítése intézményi szintű programokkal, melynek célja, hogy az intézmény jobban bekapcsolódhasson az Európai Felsőoktatási Térségbe, és nemzetközi szinten is tovább tudjon erősödni.
  • Nagy hangsúlyt kapott a Kárpát-medencei nemzetközi kapcsolatok koordinálása is. A PTE tanulási, oktatási lehetőséget biztosított, határon túli magyar felsőoktatási képzéseket hozott létre.
  • Komplex sportszolgáltatási és egészségnevelési rendszert is kialakítottak, fejlesztettek.
  • Módszertani előrelépések is történtek, valamint innovatív oktatási környezetet alakítottak ki az orvos- és egészségtudományi képzés területén.
  • Jelenleg is tart, és az elmúlt öt évben kiemelt figyelmet kapott a női hallgatók, és hátrányos helyzetű csoportok hozzáférésének javítása a matematikai, természettudományos, műszaki, vagy informatikai (MTMI) területeken.
  • A közgazdaságtudományi karon újratervezték a gazdaságtudományi képzési portfóliót új képzési programok és modern eszközpark kialakításával.
  • Komoly fejlesztések valósultak meg a pedagógusképzésben a digitalizáció, innováció, környezettudatosság és társadalmi felzárkóztatás terén.

További részletek ide kattintva olvashatók.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő