-0 C
Pécs
szombat, november 23, 2024
KezdőlapPécs Aktuál800 milliós fejlesztés az ipari parkban

800 milliós fejlesztés az ipari parkban

Három befektetési területet is kialakítanak hamarosan a mintegy kétszáz hektáros pécsi Déli Ipari Parkban. Az összességében több mint nyolcszázmillió forintos fejlesztés célja a befektető-ösztönzés és a foglalkoztatottság növelése.

A három új terület közül a legnagyobb volumenű fejlesztés mintegy nettó 560 millió forintba kerül, ennek során egy kétezer négyzetméteres üzemcsarnokot építenek, majd egy 680 méteres telekbehajtó utat alakítanak ki. A második ingatlanon teljes közművesítést hajtanak végre, emellett telekbehajtót és buszöblöket is kialakítanak mintegy 150 millió forint értékben, a harmadik esetében közel százmillió forintból végeznek tereprendezést és teljes közművesítést 6200 négyzetméteren.

Ipari-Park1

A beruházások kapcsán a gazdasági szakemberek szerint elsődleges fontosságú, hogy milyen tevékenységi profilú cégek kívánnak Pécsre telepedni, s hány munkavállalót fognak foglalkoztatni. Jarjabka Ákos közgazdász szerint nagyon üdvözlendő a város eme szándéka.

– Az mindig kérdéses, hogy egy ipari parkot hogyan lehet megtölteni élettel és vállalkozásokkal. A városnak és a régiónak nagy szüksége lenne több száz, több ezer munkahelyre. Ehhez az első lépés az ipari parkok fejlesztése. Remélem, hogy Pécs ki is tudja majd használni ezt a lehetőséget, s lesznek olyan üzleti befektetők, akik fantáziát látnak ebben a parkban. Ehhez nagyban hozzájárul az is, hogy az M6-os autópályát meghosszabbítják az országhatárig, hiszen nagyon lényeges, hogy Pécs be legyen kötve a logisztikai útvonalakhoz, és egy észak-déli korridorban tudjanak működni az áruszállítók. Látok egy jól megfontolt, stratégiai lépéssorozatot, amelyet támogatok – fogalmazott.

A szintén gazdasági szakember Szűcs Tamás szerint a város érdekeit szolgál minden olyan döntés és megvalósított projekt, amelyek célja a helyi gazdaság élénkítése.

– Tudomásul kell venni, hogy potenciálisan új vállalkozások megjelenéséhez olyan infrastrukturális környezet biztosítására van szükség, amit pozitívan értékelnek a gazdasági betelepülők. Minden település igyekszik dinamizálni a helyi gazdaságát, felhasználva a rendelkezésre álló eszközeit annak érdekében, hogy vonzó legyen a vállalkozások számára – hangsúlyozta.

Hozzátette, hogy az önkormányzat jó gazdaként eljárva, a rendelkezésre álló erőforrásokat úgy csoportosítja, hogy az uniós források nyújtotta lehetőségek hatékonyabb kihasználása mellett nagyobb léptékű gazdaságfejlesztési programokat legyen képes megvalósítani.

–  Mind regionálisan, mind megyei szinten verseny van a vállalkozások kegyeiért. Pécs nem tehet mást, mint a rendelkezésre álló eszközeinek, forrásainak megmozgatásával megtesz mindent annak érdekében, hogy olyan ipari területeket tudjon biztosítani a befektetők számára, amelyek lehetővé teszik a tartós gazdasági jelenlétet.

Szűcs Tamás elmondta, hogy a mostani döntések a jövőre szóló befektetések, amelyek az új üzemcsarnok megépítésével, s annak bérleti konstrukciója révén közvetlen, de számos további közvetett bevételt is biztosít.

– Az új vállalkozások megtelepülése a helyi foglalkoztatás élénkítését szolgálja, ami számos ember, család számára helyben teremt jövedelemszerzési lehetőséget. A város számára ez közvetett módon szja-bevételt termel. Közvetlen adóbevételként megjelenik a helyi iparűzési adóból származó bevétel, ami szintén növeli a városi költségvetés bevételét. Továbbá az új vállalkozások többek között lehetőséget is biztosíthatnak a már Pécsen működő vállalkozások számára beszállítói kapcsolatok kialakítására. Ez a fajta kapcsolódás egyfajta multiplikatív hatással egészében is növelheti a helyiadó-bevételt, ami szintén kedvező hatással bír a város számára.

A szakember hozzátette, hogy az önkormányzat ilyesfajta aktív szerepvállalása, a helyi gazdasági szféra élénkítésére tett erőfeszítései nem állhatnak le, a jövőben hasonló programokkal kell részt vállalnia a pécsi gazdaság fejlesztésében.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő