Csütörtökön viszonylag széles ingadozással, de megőrizte szerdán szerzett nyereségét a forint: az eurót délután négy órakor 291,58 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a szerda délutáni 291,50 forint után.
Csütörtökre virradóra az euró jegyzése 290-291 forint között mozgott. Szerda este és csütörtök reggel az eurót átmenetileg 290 forint alatt is jegyezték, amire utoljára tavaly október elején volt példa. Csütörtökön 289,42 és 293,40 forint között ingadozott az euró árfolyama.
A svájci frankot 241,97 forinton jegyzik 241,90 forint után, a dollár csütörtök délután 221,79 forint a szerda délutáni 221,30 forintos jegyzéssel szemben, a japán jen árfolyama pedig 2,9131 forint 2,9088 után.
A forintbefektetések javuló piaci megítélését tükrözve csütörtökön kétszeres túljegyzésre a meghirdetettnél nagyobb összegben hozamcsökkenéssel tudott értékesíteni 12 hónapos diszkont kincstárjegyet az Államadósság Kezelő Központ. Az aukciós kereslet tavaly szeptember közepe óta először közelítette meg a 100 milliárd forintot.
Szerdán jelentős pozitív fordulat következett be a nemzetközi befektetői hangulat alakulásában a várakozásokon felüli kínai és euróövezeti feldolgozóipari beszerzési menedzser indexeknek köszönhetően.
A piaci kockázatvállalási hajlandóság javulását tükrözve az euró kezdetben erősödött, a keddről szerdára jellemző 1,30 dollár közeli euró árfolyamok után csütörtök délelőttre már az 1,31 dollár feletti euró árfolyam vált jellemzővé.
Csütörtökön azonban két ellentétes hatású tényező szorította viszonylag szűk határok közé az euró árfolyamát, így közvetve a térségbeli devizák árfolyamának alakulását is.
Egyrészt a magánhitelezőkkel folytatott görög adósság átalakítási tárgyalások az utolsó előtti lépésnél megtorpantak, ami ismét aggodalmakat ébresztett egy rendezetlen görög államcsőd bekövetkezésével szemben. Ugyanakkor Kína elkötelezte magát az euróövezeti mentőalap, az EFSF, valamint annak utódja, az európai stabilitási mechanizmus, az ESM pénzügyi támogatása mellett, ami egyértelmű euró-erősítő hatást fejtett ki.