Mindenki szeret moziba járni, bármikor bedobható lehetséges programnak, de a pároknak gyakran nehézséget jelent kiválasztani, melyik filmre üljenek be. Mert vannak azok a bizonyos „csajos” és „pasis” filmek, amiket az ellenkező nem csak fogcsikorgatva vagy épp bőszen ásítozva néz végig.
A nők többsége nem kedveli túlságosan, ha autósüldözéseket és véget nem érő akciójeleneteket kell néznie. A férfiak pedig a csöpögős, szerelmes képkockáktól lesznek lúdbőrösek. Így hát igazán üdítő élmény, ha olyan filmek is pörögnek a mozikban, amiket mindkét fél szórakoztatónak tart. A 2013-as év szerencsésen indul ebből a szempontból, több kompromisszumos megoldást is találhatunk a mozikban.
Napos oldal (Silver Linings Playbook, David O. Russel, 2012)
A mániákus depressziós és dühkitörésekkel küszködő Pat (Bradley Cooper) legfőbb vágya, hogy megmentse házasságát, ami valójában régóta nem is létezik már, miközben megismerkedik a szintén kissé bogaras Tiffanyval (Jennifer Lawrence), akivel egy táncversenyre való felkészülés során közel kerülnek egymáshoz. A keserédes vígjátékban alaposan megrajzolt karakterek történetét láthatjuk, és kiderül, hogy nemcsak a klinikai esetek viselkednek kényszeresen, hanem bizony szinte mindenkinek megvan a maga keresztje. A film ügyesen kerüli a giccset, miközben nagy hangsúlyt fektet az érzelmekre, és olyan kötelékek gyógyító erejére, mint a család, a barátok és a szerelem. Kiváló színészi alakításokkal találkozhatunk, többek között a Pat édesapját megformáló Robert de Niro révén. A Napos oldalt számos fontos filmes díjra jelölték, többek között Oscarra is.
Ami a pasidnak tetszeni fog: sportutalások, humor, a táncoslányok.
Ami neked tetszeni fog: érzelmesség, markáns női karakterek, Bradley Cooper.
Gengszterosztag (Gangster Squad, Ruben Fleischer, 2013)
1949-ben járunk, amikor is egy brutális gengszter, Mickey Cohen (Sean Penn) uralja Los Angelest. Mindenkit a markában tart, beleértve a rendőrséget és a politikusokat is. Néhány mindenre elszánt, elvetemült fakabát úgy dönt, magánemberként szállnak szembe a vezérrel. Miután összeáll a nagy csapat, kezdődhet a játszma, aminek célja, hogy megtörjék a rosszfiú egyeduralmát. A helyenként meglehetősen erőszakos mozi a régi vágású gengszterfilmekre emlékeztet, s egyik legfőbb erénye a karakterek sokszínűségében rejlő humor jó időben, jó helyen való kihasználása. Az elengedhetetlen szerelmi szálak oldják, illetve adott esetben fokozzák a feszültséget, hiszen az egyik rendőrünk (Ryan Gosling) nem mást szemel ki magának, mint a vezér kirakatbarátnőjét (Emma Stone).
Ami a pasidnak tetszeni fog: akciójelenetek, nők, fegyverek.
Ami neked tetszeni fog: Ryan Gosling
Django elszabadul (Django Unchained, Quentin Tarantino, 2012)
A nagy népszerűségnek örvendő Tarantino a Kill Bill és a Becstelen brigantik után újabb bosszúfilmmel állt elő. Ezúttal az amerikai rabszolgatartókon csattan az ostor – szó szerint. A rabszolgasorból kiszabadított Django (Jamie Foxx) dr. Schultz (Christoph Waltz) mellé szegődik fejvadásznak, hogy dolguk végeztével kiszabadítsák Candylandről a főszereplő feleségét, Broomhildát (Kerry Washington). Tarantinóra jellemző feszült párbeszédek, finom humor, filmtörténeti és történelmi utalások tarkítják a filmet, amely természetesen egy végső leszámolással zárul. Leonardo DiCaprio és Christoph Waltz nagyot alakítanak, utóbbi színész teljesítményét BAFTA-díjjal jutalmazták, Tarantino forgatókönyvét szintén, valamint az Oscaron is több kategóriában kapott jelöléseket a film.
Ami mindkettőtöknek tetszeni fog: a poénok.
Die Hard – Drágább, mint az életed (A Good Day to Die Hard, John Moore, 2013)
Ez a film azért került ide, mert a Die Hard filmeket mindenki szereti, és mert nem lehet véletlen, hogy Bruce Willis újabb világmentése épp a szerelmesek napján, Valentin-napon került a mozikba (Magyarország mellett Amerikában és Angliában is). John McClane (Bruce Willis) ezúttal fia (Jai Courtney) oldalán kerül egy orosz nukleáris összeesküvésbe. A folytatás kicsit megfáradt az elődökhöz képest, de még mindig tartogat pár szórakoztató percet.