8 C
Pécs
szerda, november 27, 2024
KezdőlapAbszolút NőmeNőkNői bajusz: na de kérem!

Női bajusz: na de kérem!

A bajusz valamikor a férfiasság jelképe volt, az erő és a tekintély kifejezőeszközének számított. De formájával és alakjával a személyiségjegyekről és a társadalmi rangról is árulkodott. Ez egyes országokban még ma is így van. Sőt, nyugaton a bajusz új értelmet kapott. 

Az arcszőrzet hosszúsága, alakja kifejezhet büszkeséget, önbizalmat, hiúságot és sok egyéb tulajdonságot. A végénél felkunkorodó bajusz például ambiciózus, magamutogató emberről árulkodik, a felfelé pödört bajusz viselője barátságos és szereti, ha igazat adnak neki, a lefelé göndörödő bajusz tulajdonosa pedig nyugodt lélek – tartják az arcelemzők. A bajusz tehát nemcsak a férfiasság jelképe, hanem a személyiségről, sőt a státusról is árulkodik.

Az efféle értelmezés napjainkra nagyrészt okafogyottá vált, hiszen nem jellemző, hogy a fiatal férfiak bajuszt viselnének. Persze vannak országok, ahol ennek pont az ellenkezője igaz. Törökországban és a Közel-Keleten még manapság is nagy a jelentősége az efféle arcszőrzetnek. A dús szőrzetet nélkülöző férfiak például még a bajuszbeültetéstől sem riadnak vissza.

Néhány éve a nyugati országokat, többek között Magyarországot is megfertőzte a bajuszőrület. Az itteni férfiak persze nem rohannak kétségbeesetten a plasztikai sebészhez, ha nem elég sűrű az arcszőrzetük. Errefelé csak egy évben egyszer tör ki az őrület. Egy Ausztráliából induló mozgalom ugyanis minden novemberben arra buzdítja a férfiakat, hogy felejtsék el a borotvát, és egy hónapon keresztül növesszék a szőrt a szájuk felett. A Movember elnevezésű kezdeményezéssel a prosztatarák ellen veszik fel a kesztyűt, felhívják a férfiak figyelmét arra, hogy ne hanyagolják el egészségüket, inkább vegyenek részt szűrővizsgálatokon. A mozgalom tehát újabb jelentéssel ruházta fel a bajuszt, olyan „kitűzővé” emelte, mint a mellrákellenes rózsaszín szalag.

A bajusz ezzel együtt újra betört a divat világába is, annyi különbséggel, hogy megváltoztak a viselési szokások. A férfiasság eme jelképét mostanában leginkább a nők hordják magukon. Szerencsére nem  a szájuk felett, hanem bárhol máshol. Íme néhány példa, ahol nem ciki a csajos bajusz.

[frame]

Bajusz PRO

Barbi (27)

„Én nagyon bírom ezt az új őrületet, szívesen viselem minden formában. Bár a legjobban talán a pólókon és a kiegészítőkön mutat. Lakberendezési tárgyakon eddig még nem láttam, de ha találok, biztosan veszek majd egy bajuszos dugóhúzót. Nagyon vicces. Az összeállítást elnézve pedig a körmömön is ki fogom próbálni ezt a figurát.” [/frame]

 

[frame]

Bajusz KONTRA

Kata (31)

„Soha sem szerettem a tömegcuccokat. Ez a bajusz pedig már kezd olyan lenni, mint valami népszerű mesefigura: nem lehet úgy bemenni egy üzletbe, hogy valahonnan ne kacsingasson rád. Persze én is belátom, hogy egyes ruhadarabokon kifejezetten jól néz ki, de mivel lassan mindenki ilyet hord, én biztosan nem fogok. Arról nem is beszélve, hogy ha elkoptatjuk ezt a szimbólumot, akkor már nem lesz figyelemfelkeltő, és pont a prosztatarák és a szűrővizsgálatok fontossága nem fog majd senkinek eszébe jutni.” [/frame]

 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő