Kósa Lajos szerint a kormányoldal a rezsidíjak közötti területi különbségek mérséklésével kívánja folytatni a tízszázalékos rezsicsökkentést.
A Fidesz alelnöke erről a Hír TV Péntek8 című műsorában beszélt, hangsúlyozva, a rezsicsökkentés második üteme várhatóan tovább tart, mint az első, mivel ahhoz csökkenteni kell a szolgáltatók számát. Mint mondta, jelenleg tízszeres különbségek vannak a legalacsonyabb és a legmagasabb rezsik között, ami alapvetően a rossz szolgáltatói struktúrára vezethető vissza, túl sok a szolgáltatók száma.
Kósa Lajos példaként említette a vízszolgáltatást, a Fidesz azt szeretné, hogy a mai 350 szolgáltatóból csak harminc maradjon. A politikus szerint ugyanis így felesleges kiadások lennének megspórolhatók, ezt érvényesíteni lehetne a vízárakban, ráadásul a vízbázissal is hatékonyabban lehetne gazdálkodni.
Kiemelte továbbá, hogy a rezsiköltségek közötti különbségének mérséklését alapvetően a magasabb díjak csökkentésével képzelik el.
A Fidesz alelnöke a műsorvezetők által idézett felvetésre visszautasította, hogy politikai megfontolásból kezdtek volna a rezsicsökkentésbe. Hangsúlyozta, a keresetekhez képest eddig Magyarországon volt a legdrágább a gáz-, a víz- és a villanyszolgáltatás, valamint a szemétszállítás díja, ezért a korábbi szocialista kormányok elhibázott privatizációs politikája okolható. Kósa Lajos a helyzet érzékeltetésére hozzátette: míg 2002-ben a magyar családok 10 százaléka fordította a jövedelmének több mint 25 százalékát rezsiköltségekre, addig 2010-re ez az arány 20 százalékra emelkedett.