Vasárnap már bontják a falakat az istenkúti kultúrházban, ugyanis itt szeptembertől Waldorf-óvoda működik. Az átalakítási munkálatokat civilek végzik. Az épületet a pécsi önkormányzat adta oda jelképes bérleti díjért a Mandulafa Egyesületnek.
A kultúrház felújítási munkálatai hétvégén kezdődnek, s húsz család is aktívan részt vesz a beruházásokban. A fejlesztésnek prózai oka van: Pécsett ugyanis hat éve működik Waldorf-óvoda, viszont a tettyei épületet kinőtték. Az eddigi egy csoport mellett szeptembertől még egyre van igény. Az istenkúti lelakott kultúrház egy részét az önkormányzattól 5 évre kapta a Waldorf óvoda fenntartója, a Mandulafa Egyesület.
De nem csak a legkisebbeknek lesz új helyük Istenkúton. Az iskolások, akiknek jelenleg a Bánkiban bérelnek termeket, a jövő tanévtől az egykori Istenkúti Általános Iskola épületében tanulhatnak majd.
Az épületegyüttest jelképes bérleti díjért 25 éves használatra adta oda a pécsi önkormányzat a Mandulafa Waldorf Iskolának. A felújítási munkálatok költségei az előzetes kalkulációk szerint 150 milliós nagyságrendre tehetők, melynek nagy részét uniós pályázati forrásból kívánják fedezni.
Pálvölgyi Ágnes pszichológus a Waldorf-módszer hátteréről azt mondja, a Waldorf sokkal kevésbé korlátozza a gyerek gondolkodását.
– Hagyják a gyereket kibontakozni; a kreativitás, az életben való helytállás, problémamegoldás kevésbé van a sémák közé szorítva – mondja.
Oratics József, a Mandulafa Egyesület elnöke azt mondja: a munkák során a belső falakat kell áthelyezniük, a vizesblokkokat kell kialakítaniuk, burkolniuk kell, fűtést korszerűsítenek.