A Pécsi Tudományegyetem gazdaságirányítási rendszerének megújítása, egységes kutatási adatbázis létrehozása és a nemzetközi beiskolázási marketing erősítése is célja annak szolgáltatásfejlesztési programnak, amelyre két év alatt mintegy 830 millió forintot költ az intézmény.
Czibók Balázs projektmenedzser kedden Pécsen, az európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztésről tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a PTE gazdaságirányítását egy új, a közintézményekre kidolgozott SAP-rendszer alkalmazásával teszik hatékonyabbá, költségtakarékosabbá.
Szólt arról, hogy létrejön az a kutatásfejlesztési és innovációs nyilvántartás, amely a jelenleg elkülönítve tárolt adatokat egy nyilvántartásban rögzíti, megkönnyítve különböző jelentések, statisztikák, elemzések készítését.
A projektmenedzser kitért rá: az egyetem a külföldi hallgatói létszám növelése érdekében erősíti nemzetközi kapcsolatrendszerét és beiskolázási kommunikációját. Példaként hozta fel, hogy tervezik kínai nyelvű honlap és kínai kiadványok készítését. „Elképzeléseink szerint a következő években az általános orvosi és a közgazdász mellett hat új szakon indítanánk idegen nyelvű képzést. Ezek között lehet az építészmérnök, a fogorvos és a gyógyszerész” – tette hozzá.
Czibók Balázs kitért rá, hogy a korábbinál nagyobb hangsúlyt kívánnak fektetni a karrierszolgáltatásokra, a pályakövetésre és a hátrányos helyzetű, valamint a roma fiatalok támogatására, tanulmányaikat mentori, koordinátori, tanácsadói hálózattal segítik.
A projektmenedzser hangsúlyozta, hogy a PTE még sohasem nyert ekkora összeget ilyen célra. „A külső és belső szolgáltatások fejlesztése hozzájárul ahhoz, hogy a PTE a 21. század követelményeinek megfelelő hatékonysággal működő, képzési struktúráit, kapacitásait, oktatói és hallgatói bázisát hosszú távon megtartó intézmény legyen” – jegyezte meg Czibók Balázs.