Versenyhelyzetben mérték össze a hibaelhárításban naponta alkalmazott szaktudásukat a pécsi vízszolgáltató szerelői pénteken. A küzdelemben a cég felsővezetői is ringbe szálltak és igyekeztek bizonyítani, hogy kezeslábasban, hegesztővel is megállják a helyüket.
Az április 19-én rendezett házi szerelőverseny célja az volt, hogy a hibaelhárítás területén dolgozó munkatársak bemutassák szakmai felkészültséget, a korszerű eszközök, anyagok és technológiák alkalmazását, ami a közszolgáltatónál állandó követelmény.
Hiszen munkájuk színvonala, gyorsasága és precizitása nagyban befolyásolja az ivóvíz-szolgáltatás folyamatosságát, probléma esetén pedig a helyreállítás hatékonyságát. A hat csapatnak különböző anyagú csövekből többféle kötési eljárással kellett megépítenie egy-egy vezetékszakaszt. Az öreg rókák mellett a Tettye Forrásház Zrt. felsővezetői is beneveztek a küzdelembe. Az igazgatók ugyan jelentős hendikeppel indultak a fizikai munkát végző kollégákkal szemben, de szintidőben teljesítették az összetett feladatot és az éles nyomáspróbán sem buktak meg: a Csapfejek csapata tökéletesen rakta össze a szerelvényeket.
– A szakirodalmat tanulmányozva próbáltunk felkészülni, elméletben erősek voltunk, de a gyakorlatban még fejlődnünk kell. Ugyan nem sárban és vízben kellett szerelnünk, amint azt munkatársaink teszik nap mint nap, de mindenképpen tanulságos lecke volt számunkra arra nézve, hogy amit elméletben menedzselünk, könyvelünk, irányítunk, az a gyakorlatban milyen feladatokkal, kihívásokkal párosul – összegezte a tapasztalatokat Sándor Zsolt, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója. – Szeretnénk ezt a versenyt rendszeresíteni, nemcsak a műszaki területeken, hanem a társaság minden tevékenységével kapcsolatban, így ösztönözve a kollégákat a minél hatékonyabban és szakszerűbb munkavégzésre.
A szolgáltató szakemberei egyébként korábban már több hasonló országos versenyen is sikerrel szerepeltek, amelyekre a jövőben is vállalkoznak.
Kell egy csapat!
A Csőcsávók nevű nyertes csapat kapitánya Minarik Ede 1973-as Régi idő focija című filmjében megfogalmazott szállóigével foglalta össze a siker titkát: Kiss László, aki több mint húsz éve dolgozik a vízellátás területén, remek eredményük kulcsát a csapatmunkának, a jó taktikának, az előre leegyeztetett munkafolyamatoknak tulajdonította. Az első helyezett csapat tagjai: Kiss László, Gazdag István és Litz Zsolt.