3 C
Pécs
hétfő, november 25, 2024
KezdőlapPécs AktuálRákgyógyítás: milliárdos fejlesztés

Rákgyógyítás: milliárdos fejlesztés

Tízmilliárd forintos támogatásból korszerű, magas színvonalú regionális onkológiai centrumok és térségi onkológiai és sugárterápiás központok jönnek létre az ország több különböző pontján. Pécsnek is jut a támogatásból!

Pécsett egy nap átlagosan kétszáz daganatos beteget kezelnek az Onkoterápiás Intézetben, de kontroll vizsgálatokon és konzultációkon több száz páciens fordulhat meg a rendelési időben. Hamarosan azonban teljesen más állapotok fogadják a betegeket.

Ilyen lesz az új Dél-Dunántúli Regionális Onkológiai Centrum

A pályázatban meghatározták a keretösszeget, ennek alapján Pécsett egy teljesen új épületet húznak fel, amire 1,1 milliárd forintot költenek majd. A műszereket is lecserélik. Hatszázmillió forintból többek között új CT szimulátort is beszereznek.

– A Pécsi Tudományegyetemen évek óta kiemelt stratégia feladatok közé tartozott az onkológiai központ fejlesztése, a cél az volt, hogy ne külön klinikákon legyenek az ilyen tevékenységek, hanem a korai felismeréstől kezdve a rehabilitáción át egy központ végezze ezt a munkát – mondta Kollár Lajos, az Onkológia és Struktúrafejlesztési projekt orvos-szakmai vezetője.

Ezzel a pályázattal mindez megvalósulhat. A támogatás hosszú távú célja pedig, hogy javuljon az onkológiai betegellátás minősége az ellátórendszer európai harmonizációjával a centrumok egységes rendszerének kialakításával, fejlődjön a szűrés és jobbak legyenek az életkilátások, az életminőség növekedjen, a várakozás viszont csökkenjen. Emellett fontos a sugárterápiás eszközpark korszerűsítése és a humán erőforrás biztosítása is.

Most még romos az onkológiai osztály épülete

– Sugárterápiás kezelés tekintetében a Pécsi Tudományegyetem több mint 700 ezer beavatkozást végez el évente, ráadásul nem csak Tolna és Baranya megye tartozik ide, hanem Somogy, Zala és Bács-Kiskun megye is – magyarázta Dr. Mangel László Csaba, a PTE Onkoterápiás Intézet intézetvezetője. A fejlesztések után pedig ezek a betegek egy korszerű osztályon gyógyulhatnak majd – tette hozzá Mangel.

Janus Pannonius Program – Dél-Dunántúli Regionális Onkológiai Centrum kialakítása az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósulhat meg.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő