-2 C
Pécs
szombat, november 23, 2024
KezdőlapAbszolút NőHagyományos vagy alternatív?

Hagyományos vagy alternatív?

A változékony hol hűvösebb, hol kellemesebb idővel együtt a megfázások időszaka is beköszöntött. Hogy kiderüljön, szervezetünk mennyire ellenálló, érdemes elmenni ilyenkor is szűrővizsgálatokra, ám az alternatív megoldások is sokat segíthetnek.

A megfelelő táplálkozás, vitamin- és ásványianyag-bevitel, valamint a rendszeres testmozgás meglehetősen fontos ebben az időszakban, ugyanis, ha megfelelően karbantartjuk, a szerveztünk is képes ellenállásra.

Mivel ilyenkor sokkal többen szenvednek a náthától és a megfázástól, a kórokozók is könnyebben terjednek beszéd, tüsszentés, köhögés, cseppfertőzés, de akár kézfogás és a különböző összefogdozott tárgyak útján is.

A hagyományos módszerek mellett azonban léteznek alternatív gyógymódok is, melyek egy egyszerűbb megfázás, valamint nátha esetén hatékony segítséget nyújthatnak, de már a megelőzés során is érdemes alkalmazni ezeket.

gyógynövény

– A gyógynövények tekintetében a csipkebogyó magas C-vitamin tartalma révén, a bodza és a hársfa tea formájában enyhíti a megfázás okozta tüneteket – mondta dr. Forrai Márta, természetgyógyász.

A hagyma tea mézzel vagy pirított cukorral a köhögés ellen kiváló, a zsálya forrázatot pedig garat és torok fertőtlenítésre ajánlja a szakember. Viszont, ha már betegek vagyunk a propoliszos méz a legjobb választás. A homoktövis részben a megelőzésben segít, részben a betegség lefolyását gyorsítja, mely magas C-vitamin tartalmának is köszönhető.

– A reflexológiai módszereket is érdemes kipróbálni, ugyanis sok betegség megelőzhető így, azonban ehhez mindenképp szakemberhez kell fordulni – magyarázta a szakember.

gyógyszer

Az alternatív gyógymódokat egyébként a hagyományos orvoslás még nehezen fogadja fel, aminek legfőbb oka, hogy sok esetben a gyógynövények és a különböző főzetek már nem elegendőek a tünetek enyhítésére vagy kezelésére.

– Ezeknek is megvan a helye, enyhébb esetekben természetesen segíthetnek, de amikor komoly betegségről beszélünk, érdemesebb orvoshoz fordulni és gyógyszert szedni – fogalmazott dr. Princz János, a a Praktizáló Orvosok Szövetségének megyei elnöke.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő