4 C
Pécs
kedd, november 5, 2024
KezdőlapPécs AktuálSzámla: van, aki már előre fizet

Számla: van, aki már előre fizet

Sorra építik be a kártyás mérőket azokba az otthonokba, ahol az ott lakók képtelenek voltak határidőre fizetni a számláikat. A Tettye Forrásház és Pécs Holding összefogott.

A Pécsi Holding Zrt. száz pécsi önkormányzati bérlakásába kerül előre fizetős vízmérő, mintegy negyvenbe már be is szerelték a Tettye Forrásház Zrt. szakemberei a kártyás mérőt. Kertvárosi, uránvárosi bérlemények mellett a belvárosba és a keleti városrészbe is került feltöltős szerkezet.

A szolgáltatók többségében olyan háztartásokat vontak be a programba, amelyek nagyobb adósságot halmoztak fel, az eddig érintett 40 felhasználó vízdíjtartozása összesen 6,7 millió forintot tesz ki – mondta Csöngei Adrienn. – A két cég együttműködésében a Tettye önköltségi áron biztosítja a szerkezetet, a Pécs Holding állja a díját.

új vízóra, kártyás1

Az intelligens mérőnek elsősorban a veszteségminimalizáló hatása jelentős, hiszen az ügyfélnél gyakorlatilag megállítja a tartozás további felhalmozódását, a szolgáltatónak pedig nem keletkezik további – gyakran behajthatatlan – kintlévősége.

Csöngei szerint az esetek nagy részében adósságkezelésre is jó módszer, mivel a befizetett összeg egy része a hátralék rendezésére megy, ütemezetten csökkenthető a tartozás. Nem elhanyagolható a lakóközösségre gyakorolt hatása sem: ez a típusú elszámolási mód csökkentheti a társasházban fennálló esetleges feszültségeket.

A Lakásszövetkezetek és Társasházak Baranya Megyei Szövetségének elnöke, Nagy Emil szerint a legnagyobb adósok a bérlakásokban élnek, ezért is érinti őket a program.
– A kártyás mérő nem rossz kezdeményezés, hiszen meggátolja túlfogyasztást, de nem is embertelen, hiszen marad vizük az érintetteknek és takarékosságra is inti a fogyasztót – mondta az elnök.

Éppen a bérlakásokban élők kapcsán tartottak megbeszélést a szolgáltatókkal a város jegyzőjének részvételével a lakásszövetkezetesek. Megegyeztek arról, hogy felhalmozott tartozások miatt addig nem bontanak szerződést a társasházakkal, amíg valamilyen megoldást nem találnak a helyzet rendezésére. A lakásszövetkezet pedig szintén jogászok bevonásával keresi a problémára adott válaszokat.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő