Londonig mentünk, mire a BAT hivatalosan is megerősítette, több mint 10 ezer négyzetméteres ipari csarnokot vásároltak Pécsett. Az viszont egyelőre üzleti titok, hogy mire akarják használni a volt Elcoteq Finn utcai telepét.
Tévedett a Dunántúli Napló, amikor a napokban azt írták, nem fejleszt a BAT Pécsett és a cég cáfolja az erről szóló értesüléseinket.
Mint arról lapunk beszámolt, a BAT 180 fős leépítésre készül országszerte, de ez nem érinti a pécsi gyárat – erősítette meg lapunknak a Pécsett 400 dohánygyári alkalmazottat foglalkoztató cég médiaigazgatója, Győri Krisztina a múlt héten.
Akkor azt is megkérdeztük, mi igaz azokból a piaci információkból, miszerint a cég fejlesztene Pécsett, igaz-e a hír, hogy ide helyeznék át a BAT hazai központját Budaörsről. Azt is megkérdeztük, igaz-e, hogy a vállalat az Elcoteq korábbi telephelyén, a Finn utcában kívánna terjeszkedni?
Válaszokat akkor nem, cikkünk megjelenése után viszont kaptunk Tóth Attilától, a cég vállalati kapcsolatok és szabályozási ügyek osztályának vezetőjétől. Ő cáfolta, hogy áthelyeznék a központot, viszont a Finn utcai üzemcsarnok megvásárlásáról nem nyilatkozott.
Kénytelenek voltunk a dohánycég londoni központjáig menni, akik azonban nagyon kézségesek voltak. Végül a BAT hivatalosan is megerősítette, fejlesztenek Pécsett, és megvásárolták a 8-10 ezer négyzetméteres Finn utcai üzemcsarnokot.
– Valóban megvásároltuk az ingatlant a közelmúltban, ezt meg tudom erősíteni. A létesítménnyel kapcsolatos terveink azonban üzleti titkot képviselnek; azokról nem beszélhetek – mondta Tóth Attila. – Abban a pillanatban, amikor a projekt elér egy bizonyos stádiumba, a nyilvánosság elé állunk. Erre a jövő év elején, január vége, február eleje körül kerülhet sor – tette hozzá az osztályvezető.
Logisztikai központ jöhet Pécsre?
Gazdasági szereplők szerint a legvalószínűbb, hogy logisztikai célra akarja használni a telepet a BAT.
Síkfői Tamás, a pécsi iparkamara titkára is ezt valószínűsíti. Szerinte a belvárosban évtizedek óta működő gyár eleget termel, ráadásul folyamatosan fejlesztették is.
– Véletlenek nincsenek; nyilván egy több ezer négyzetméteres csarnok fenntartási költségeit nem fizeti majd feleslegesen a cég; azt biztosan használni fogja. A tendencia is inkább az volt Pécsen eddig, hogy a vállalatok igyekeztek megszabadulni nem használt hatalmas létesítményeiktől, a Sole-MiZo például lebontotta a Tüzér utcai tejgyár egységeit – tette hozzá Síkfői.
Síkfői úgy véli, a megváltozott kereskedelmi szabályok miatt – tizedannyi helyre, kevesebb dolgozóval szállít itthon dohányt a cég – a raktározási kapacitását erősítheti a vállalat.