Próbára bocsátotta nem jogerős ítéletében a Pesti Központi Kerületi Bíróság a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. tulajdonosát és feleségét. A vád szerint luxusórák utánzása történt.
A Zsolnay-gyár többségét tavaly óta birtokló szír-magyar Bachar Najari és felesége azért kapott három, illetve két év próbára bocsátást, mert a bíróság kimondta, hogy bűnösek versenytársuk utánzásának bűntettében. Az ügyben még három évvel ezelőtt indított eljárást a Nemzeti Adó és Vámhivatal, miután közel 10 ezer hamisított órát találtak üzletekben, s a szálak a Pécsett is befektető üzletemberhez vezettek. A sajtóhírek szerint mintegy 50 millió forintos összértékről van szó.
A tárgyalást a minap tartották meg az illetékes budapesti bíróságon, ám miután az ügyész súlyosbításért, a védők és a vádlottak pedig felmentésért fellebbeztek, ezért az ítélet nem jogerős, a döntést a Fővárosi Bíróság hozza meg.
Korábban Bachar Najari lapunknak utalt rá, amennyiben valóban helytállóak a vádak ellene, akkor az a kérdés, miért kellett három év ahhoz, hogy bíróságra kerüljön az ügy. A megyei lapnak pedig azt mondta, hogy egy kínai gyártótól rendeltek olcsó, ajándék órákat, de a kínai cég egy olasz vállalatnak is ugyanazt a terméket adta el, és ezért az olaszok bepereltél őket.
A büntető törvénykönyv szerint ez nem büntetés, hanem intézkedés. A próbára bocsátás akkor történik meg, ha bíróság a vétség, valamint a háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett miatt a büntetés kiszabását próbaidőre elhalaszthatja, amikor alaposan feltehető, hogy a büntetés célja ezen intézkedés alkalmazásával is elérhető.