-2 C
Pécs
hétfő, november 18, 2024
KezdőlapCsemegeDrónnal csempésznek drogot a börtönökbe

Drónnal csempésznek drogot a börtönökbe

Új biztonsági kihívás elé állítja a hatóságokat a pilóta nélküli repülés. Az egyik németországi börtönbe drónnal kezdték csempészni a drogot, cigit és a mobilt. Egyelőre GPS-zavarókat szerelnek fel, de vajon ez a leghatékonyabb megoldás? – írja az Origo.

Drónnal csempésznek be a raboknak mindenféle „hiánycikkeket”: a német Oslebshauenben a legkeresettebb tárgyak a drogok, a cigaretta és a mobiltelefon. Mindez december 4-én derült ki, amikor az egyik pilóta nélküli repülőgép lezuhant a fiatalkorúak börtönének udvarára. Az éjjeli őrjárat során fedezték fel a roncsokat. A gép aljához egy kis labdacs volt erősítve, melyben 10 gramm marihuánát találtak.

Azt nem tudni, mikor kezdtek el kísérletezni azzal, hogy a fegyenceknek drónnal csempésszenek árut. Az eddigi tapasztalat alapján általában sikerrel járnak a segítők, korábban viszont nem próbálkoztak légi szállítással, a fal felett dobálták be a csomagokat.

Az oslebshaueni büntetés-végrehajtás azonnal értesítette a rendőrséget, amely azonosította a készüléket, egy DJI Phantom 1 kvadrokoptert, melyet általában GoPro-kamerával szerelnek fel légi felvételek készítésére. Az interneten körülbelül 480 dollárért, azaz 130 ezer forintért lehet megvárásolni.

Az elkövetők vélhetően amatőrök voltak, és nekirepültek valaminek, vagy nem számoltak vele, hogy ez a drón mindössze 10-15 percet képes repülni töltés nélkül. A szerkezet a leírása szerint könnyen irányítható, ugyanakkor egy konkrét művelet végrehajtása előtt érdemes gyakorolni vele.

A német hatóságok a nyomozás érdekében nem hozták eddig nyilvánosságra a történteket. Viszont az elmúlt egy hónap során sem sikerült kideríteni, ki lehetett a pilóta, aki a drónt irányította.

A brémai ügyészség és a német igazságügyi minisztérium az új biztonsági kihívásra válaszul szigorúbban ellenőrzi a szabadban sétáló fegyenceket, ahogy a légteret is folyamatosan monitorozzák. Emelett pedig GPS-zavarókat szerelnek fel.

Ha nem távirányítóval vezéreljük a drónt, az egy előre beprogramozott útvonalon halad: például előremegy 50 méteres magasságon, leereszkedik, elengedi a csomagot, felemelkedik és visszatér a kiindulási pontra. Ha egy GPS-zavaró miatt nem kap jelet, folytatja az adott magasságon való repülést, és ha éppen nem repül neki semminek, akkor amint merülni kezd, magától leszáll.

A cikk itt folytatódik.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő