Újra elhalasztották az amerikai Discovery űrhajó indulását: az új időpont szerint szerdán indítják az űrsiklót a Cape Canaveral-i Kennedy Űrközpontból. A műszakiak az irányítórendszer nyomástesztje során héliumszivárgást fedeztek fel csütörtökön.
Egy másik helyen nitrogén szökik, ezt a problémát szintén megszüntetik. Ha a munkálatok a tervek szerint haladnak, akkor a Discovery helyi idő szerint szerdán 15:52-kor elindulhat 39., és egyben utolsó útjára. Az ehhez hasonló problémák elég gyakoriak, és könnyen javíthatók – tette hozzá Jeff Spaulding, a NASA egyik vezető tisztségviselője.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) eredetileg pénteken kezdte volna meg a háromnapos visszaszámlálást, amelynek végén, hétfő délután állíthatták volna Föld körüli pályára az űrsiklót.
A Discovery a három tagból álló amerikai űrflotta legidősebb tagja, és már csak ez az egy útja van hátra, mielőtt kivonják a forgalomból.
Az űrhajók magas működési költségei (évente 3 milliárd dollár), a folyamatos biztonsági problémák, valamint az amerikai űrkutatás irányának változása nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy leállítsák az 1981-ben kezdődött űrsikló-programot.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) – amely 352 kilométerrel a Föld felett kering – 16 nemzet 100 milliárd dolláros közös projektje. Az állomás amerikai részlegének utolsó részegységét a Discovery viszi fel az űrbe.