Gyorsabban érkeznek majd a balesetekhez a mentők Pécsen. Új, motorizált garázskapukat és korszerű fertőtlenítő berendezéseket építettek az állomáson, illetve elkülönítették a kimenő és beérkező járművek mozgását. A több mint 31 millió forintos fejlesztés keretein belül új mentőgépkocsit, valamint modern orvostechnikai eszközöket is kapott a pécsi mentőállomás.
Az Országos Mentőszolgálat 22 új mentőállomást épített és további 60-at újított fel. Kedden a rekonstruált pécsi mentőállomást adták át.
A mentőállomások dinamizálása keretében elvégzett beavatkozásoknak köszönhetően jelentős mértékben javulnak a mentés szakmai feltételei, csökken a riasztástól számított kiérkezési idő. Ezt szolgálják az új, motorizált garázskapuk, a kimenő és beérkező járművek mozgásának elkülönítése, a korszerű fertőtlenítő berendezések beépítése. Az állomások költséghatékony működését segíti az energiaellátó rendszerek korszerűsítése és az épületek utólagos hőszigetelése. A dinamizált állomások új mentőgépkocsit, valamint modern orvostechnikai eszközöket is kapnak.
A pécsi mentőállomás felújítása bruttó 31 522 471 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A megyében a pécsi mellett a komlói, siklósi és sellyei mentőállomásokat korszerűsítették. Hálózatbővítés keretében Sásdon, Pécsváradon és Szentlőrincen építettek új mentőállomást. Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő, megújult pécsi mentőállomás átadásán Csizi Péter országgyűlési képviselő, a település részéről Dr. Lovász István jegyző, az OMSZ részéről Dr. Gyöngyösi Péter projektigazgató és Dr. Buda Péter, a régió orvosigazgatója mondott köszöntőt.
Az ünnepélyes szalagátvágást követően a résztvevők megtekinthették az épületet, amely modern és komfortos munkakörnyezetet biztosít a pécsi mentődolgozók, és még gyorsabb, biztonságosabb ellátást a térség rászoruló lakosai számára.