Hirdetés

Pécs az egyik legszebb, legszeretnivalóbb magyar város. Ez vitán felül áll minden itt élő körében. Azt viszont nem mindenki tudja, mit látnak benne a külföldiek. Mi kiderítettük!

Rengeteg diák érkezik évente a PTE karaira más országokból; külföldi és más hazai helyszínekről érkező turistacsoportból is bőven akad a városban. Idegennyelvű oldalakon és blogokon kutattunk, mit szeretnek a külföldiek legjobban Pécsben.

„Eine ungarische Stadt wie im Bilderbuch” – írta egy német oldal már 2011-ben, szerintük tehát városunk olyan, akár egy képeskönyv illusztrációja. A németül ITT olvasható bejegyzésben kiemelik Pécs karakterességét, melyet az évszázadok alatt itt egymásra talált és találó kultúrák adják. Emellett a belvárosi kis sikátorokat és kávézókat, a Mecsek gyönyörű környékét méltatják.

Idrisz Baba türbéje: évszázadok alatt egymásra épült kultúrák

2016-ban a Vogue divatmagazin is felfedezte Pécset. Cikkükben kiemelik, hogy ha magyarországi utazást tervez valaki, semmiképpen ne csak a fővárosra koncentráljon, mindenképp látogasson el Pécsre is. A város történelmének rövid leírásán kívül itt is olvashatunk a kulturális sokszínűségről, a különböző nemzetiségek békés együttéléséről és a városon érezhető hatásukról. További dicséret, hogy magyarországi viszonylatban nagyváros ugyan, de nem érezhető túlterhelő nyüzsgés. A teljes cikk ITT olvasható angol nyelven.

Forrás: Vogue 

Az angol Culture Trip oldal ITT írt tavaly bejegyzést a pécsi látnivalókról. A város történelme és mediterrán hangulata fogta meg a cikk íróját, aki egyébként a cikkben 10 olyan helyszínt sorolt fel, amit minden Pécsre utazónak látnia kell. Ezek között szerepel például a Király utca, a Zsolnay-kút, múzeumok és egyéb műemlékek.

Sorra vettünk néhány blogbejegyzést is, hogy megnézzük, mit élveznek leginkább a turisták Pécsett

Egy magát idősödő szingli nőként tituláló hölgy utazási blogját találtuk meg elsőként, ahol egy 2012-es bejegyzés szól Pécsről és arról, mennyire meglepte az itt tartózkodás az íróját. Utazása elején Washingtonból tervezett Budapestre utazni, Pécs spontán megálló volt csak. Annál meglepőbb és kellemesebb volt a bloggernek az élmény, a város teljesen lenyűgözte. Az írásban olvashatjuk például, hogy a belváros igen jól bejárható gyalogosan és így könnyű rábukkanni minden megtekintésre érdemes épületre. A finom ételekre is felhívva a figyelmet azzal fejezi be a bejegyzést, hogy habár nem a leglátogatottabb időpontban volt Pécsett, nem zavarta, hogy nem volt nagy tömeg. ITT láthatjuk a teljes szöveget angolul.

Egy 2017-es, angol nyelvű blogbejegyzés szerint Pécs „cuki” város 

Tavaly nyáron írta Pécsről egy látogató, hogy az „Magyarország fel nem fedezett drágaköve”. A cikket ITT olvashatjuk, szintén angolul.

Egy blogger idén februárban tett közzé listát arról, mely 10 helyszínt értékelik alul szerinte Európában turisztikailag. A teljes lista ITT érhető el, eredeti nyelvű kommentekkel. Pécs az előkelő második helyet kapta a ranglistán. Budapest mellett az író mindenkinek ajánlja városunk megtekintését is, aki Magyarországon jár. A leírás szerint akár hétvégi kirándulóhelyszínként is remek, de hosszabb utakat is tehetünk Pécsre. A blogger több posztban is foglalkozik egyébként a várossal, egy útikalauzt is találhatunk a blogon, melyen bemutatja a főbb látnivalókat.

A külföldi oldalak szinte csak jót írtak a városról, csupán néhány negatív hozzászólást találtunk, melyek többsége arról szólt, hogy kevés ember járt az utcákon a városnézés alatt. Ez alig elképzelhető, ha a nyáron, illetve a fesztiválidőszakban felhalmozódó embertömeget nézi az ember, habár tény, hogy vannak üresjáratok is – de hol nincsenek?

Hirdetés