Tüntetők ezrei gyűltek össze vasárnap Kairó központjában, követelve Hoszni Mubarak egyiptomi államfő lemondását, és elutasítva az új alelnök kinevezését.
„Hoszni Mubarak, Omar Szuleimán, mindketten az amerikaiak ügynökei vagytok” – kiabálták a tiltakozók, miután az elnök (harmincévi országlása során először) alelnököt nevezett ki az eddigi hírszerzőfőnök személyében. „Mubarak, Mubarak, vár a gép” – skandálták a tüntetők. A kedd óta tartó kormányellenes tüntetéseken már több mint száz ember vesztette életét a sebesültek száma pedig kétezer körül mozog. A hatóságok hivatalos adatokat nem tettek közzé, így a valós számok nagyon mások is lehetnek, tekintettel az utcákon kialakult zűrzavarra.
Szombaton rendőrök 17 tüntetőt lőttek agyon a Kairótól 140 kilométerre délre fekvő Ben-Szuef városban, ahol két rendőrőrsöt próbáltak megrohamozni a lázongók. Nyolc további embert Kairóban lőttek le, amikor egy börtön foglyai megpróbáltak kitörni. Kairóban, Szuezben és Alexandriában a pénteki összecsapások 68 ember életét követelték.
A belpolitikai válság közepette Egyiptom lezárta gázai övezeti határát, egy palesztin határvédelmi illetékes szerint több napra. Gázai hírek szerint három, Egyiptomban bebörtönzött palesztin a zavargások alatt megszökött börtönéből, és csempészalagutakon át visszatért a Hamász iszlamista szervezet uralta övezetbe.
A hadsereg egységei által ellenőrzés alá vont egyiptomi fővárosban ostromállapot alakult ki, a rendőrök eltűntek az utcákról, és a fosztogatóktól tartó helyi lakosok afféle önvédelmi brigádokat alakítva mindenhol maguk járőröztek szombat éjjel.
Este ismét lángokban állt a kormányzó Nemzeti Demokrata Párt kairói székháza, de tűzoltót sehol nem lehetett látni. A székház egy része már pénteken kiégett, és sokan fosztogattak az épületben, bútorokat és számítógépeket elhurcolva az irodákból. Az al-Dzsazíra katari székhelyű hírtelevízió jelentése szerint orvlövészek tüzeltek a belügyminisztérium épületének megrohamozására induló tüntetőkre.
Szombat este nyolc órára tetőfokára hágott a pánik, amikor világossá vált, hogy csak önmagukra számíthatnak a polgári lakosok az üzleteket és lakóházakat fosztogató bandák ellenében. A helyzetet a hadsereg mentette meg: bejelentették, hogy Kairóban mindenhol katonákat vezényelnek az utcákra, és „forró vonalat” nyitottak a védelemre szorulóknak.
Az ITAR-TASZSZ orosz hírügynökség helyszíni beszámolója szerint éjfél körül a hidakon és a főutakon harckocsik várakoztak, a hadsereg ellenőrzés alatt tartotta a helyzetet. Mindazonáltal a helyiek továbbra is járőröznek lakhelyük közelében. A belváros gyakorlatilag elnéptelenedett, csak néhány autó száguldozott az utakon, az utóbbi napokban kialakult új „divatnak” megfelelően a legtöbb a menetiránnyal szembeni oldalon.
A központi Tahrír teret viszont még mindig tüntetők százai lepik el, de a hangulat békés. A körforgalom zöld pázsitján ücsörögnek, beszélgetnek, fényképezkednek, több fiatal pedig focimeccset rögtönzött az egyik úton.
A katonák eközben átfésültek minden kerületet, a fosztogatók után kutatva. Helyenként lövések is eldördültek, több embert letartóztattak. Az Egyiptomi Múzeumot nemcsak katonák, hanem tüntetők százai is védték, élő pajzsként útját állva a rablóknak. A hadsereg közölte, hogy a törvényt sértőknek hadbíróság előtt kell felelniük tetteikért.
Nehezíti a helyzetet, hogy az ország börtöneiből köztörvényes rabok ezrei szöktek meg. Csak el-Fajjúm városban legalább ötezer bűnöző tört ki a börtönből, s eközben megölték a biztonsági szolgálat vezetőjét, Muhammed Batran dandártábornokot. A hadsereg biztonsági megfontolásokból lezárta a Kairót és Alexandriát összekötő autópályát.
Hasonló a helyzet Egyiptom más városaiban is. Alexandriában fosztogatók titkosügynöknek adták ki magukat, és így akartak kirabolni egy bankot, de a kísérletük kudarcba fulladt. Szuezben kirabolták az al-Dzsazíra hírtelevízió forgató csoportját.
Egyiptomban a vasárnap munkanap, de a bankok és tőzsde nem nyit ki. A zavargások által okozott veszteségek már 11,8 milliárd dollárra rúgnak. Ugyanakkor a Szuezi-c