Közkeletű megoldás a kis keblek feltuningolására a push up melltartó. Ez a melltartók történetének egyik legnagyobb találmánya, ami azonnal elterjedt. Nem mindig használjuk azonban jól, és mint a melltartók esetében általában, ebből sem egykönnyen választjuk ki a megfelelőt.
Mit csinál a push up melltartó?
Ahogy a nevéből is kiderül: felnyom. Azaz a meglevő kebleket középre és felfelé irányítja azzal az egyszerű módszerrel, hogy oldalt és alul szivacs – illetve az újabb megoldásokban például zselés anyag – helyezkedik el benne.
Ezáltal kialakítja a dekoltázshoz szükséges méretesebb keblek látványát ott is, ahol ez alapból hiányzik. Ha jó minőségű változatot szerzünk be megbízható márkától, például egy webshopból választva, akkor a hatás valósághű lesz.
Kiknek jó és kiknek nem jó a push up megoldás?
Ha valaki nagyon vékony, és csontos a mellkasának a felső része, akkor nem érdemes erőltetni a mesterséges dekoltázst. Hiszen a látványos keblek és a sovány nyak-vállrész elütnek egymástól. Akinek keskeny a mellkasa – kb. 75 centi alatti a mellkas kerülete – annak pedig még szűkebbnek fogja mutatni a felsőtestét ez a ruhadarab.
A szivacsos vagy zselés betét akkor működik, ha a kebelnek van némi terjedelme; így A-s méretnél sajnálatos módon nem használ a push up. Ilyenkor a félkosaras helyett bélelt és egész kosaras melltartót érdemes választani.
Akkor sem ez a legjobb típus, ha már eleve kellően hatásos keblekkel rendelkezünk, és csak a „nyakunkba tolja” a push up betét a meglevő adottságainkat. A hatás pont az ellenkezője lesz a vártnak, furcsa és tolakodó lesz az összkép.
Nagyon gyakori, hogy még nagy méretekkel megáldott nők is felhúzzák dekoltált ruhához a push up melltartót, mintha kötelező kellék lenne a partimegjelenéshez. De ha össze van préselve a kebel középen és láthatóan alig fér el, az nem annyira szép, mintha egy – kellő tartást biztosító – melltartó egyszerűen a helyén tartaná.
Látszik, ha push up melltartó van rajtunk?
A hatás pont abból fakad, hogy nem feltűnő, hogy a wonderbra vagy a push up viselője fel van tuningolva kebeltájon. Jó esetben tehát a válasz: nem.
Ha feltűnő a szivacsbetét – például házilag gyártunk ilyen melltartót –, vagy ha valaki kimondottan vékony és csak a dekoltázsa dús, akkor természetellenes lesz a látvány.
Divat még ez a melltartó?
A dús kebel mindig tetszést arat – még Twiggy korában, a hatvanas években is létezett egy párhuzamos trend a homokóra alkatú Bond-lányokkal.
Így ezt a vételt sosem fogjuk megbánni. Főleg akkor jön jól a szivacs- vagy zselés betétes kebeltartó, ha dekoltált ruhát veszünk fel. Sőt, a push up bugyi is megszületett már, ugyanis a nagy hátsó is divatba jött időközben.
(x)