-4 C
Pécs
szombat, január 18, 2025
KezdőlapAbszolút Nő3+3 szuper tipp az adventi naptárad külsejére és tartalmára!

3+3 szuper tipp az adventi naptárad külsejére és tartalmára!

Ha még nem ért volna el a karácsonyi láz, az üzletekben hallható ünnepi dallamok, a mikuláscsokiktól roskadozó polcok és a fagyos idő megteszi a hatását. Az adventi vásár is hamarosan nyit a belváros szívében, ez az utolsó jel: neki kell állnunk elkészíteni a saját adventi kalendáriumunkat! Íme néhány ötlet a trendi, kézműves vonal jegyében.

Három tipp a külsejére

Csipesz és kis tasakok

Bizony órákra bele lehet feledkezni a kalendárium-ötletek böngészésébe a Pinteresten. Hogy megspóroljunk időt és energiát, mutatunk néhány szuper ötletet. Egyik kedvencünk az „egyszerű, de nagyszerű” csipeszes megoldás. Csipesz, madzag és kis tasakok: ennyi kell ehhez a fantasztikus adventi naptárhoz! Sajnos ebbe a fajta kalendáriumba nem fér sok ajándék, de bátran rejthetünk beléjük jókívánságokat, ünnepi feladványokat vagy akár verseket, történeteket.

Apró borítékokba rejtett ajándékok

Ennél egyszerűbb megoldást keresve sem találhatnánk! Nincs másra szükségünk, mint különböző méretű, színes borítékokra, melyeket csak szépen be kell számoznunk egytől huszonnégyig, és fenyőalakba rendeznünk. Kétoldalú-, vagy gyúrható ragasztóval mehet a gyerekszoba falára, a nappaliba vagy akár az ajtóra is. Egyetlen hátránya, ahogy az előbbi kalendáriumnál is, hogy csak kisebb méretű ajándékokat tudunk elhelyezni bennük, de erre is adunk néhány hasznos tanácsot.

Farostlemezre ragasztott dobozkák

Ha vannak otthon – márpedig biztosan vannak – nem használt dobozaink, eljött az idő, hogy újrahasznosítsuk őket! A kiürült gyufaskatulyától elkezdve egészen a cipősdobozokig mindent felhasználhatunk, a belekerülő ajándék méretétől függően. Miután kiválasztottuk, hogy mivel töltjük meg, gondosan csomagoljuk be a dobozokat különböző színű csomagoló anyagot használva. Ragasszuk falra, OSB-lapra, farostlemezre vagy nemes egyszerűséggel helyezzük el egy asztalon a megszámozott dobozkákat.


Három tipp a tartalmára

Totyogóknak: cukorkák helyett mesék

Mondanunk sem kell, minden nap egy marcipán vagy nyalóka nem csak, hogy nem egészséges, de be kell látnunk, semmiben nem tesz hozzá a pici fejlődéséhez. A foggyilkos édességek helyett érdemes élményekben gondolkodnunk, erre szuper példa a „minden napra egy történet”. Azok a gyerekek, akik már értik a történeteket, értékelni fogják, hogy minden este megismerhetnek egy új mesét. Persze erre nem kell beszereznünk huszonnégy új mesekönyvet, elég, ha letöltünk az internetről egy rövid történetet, kinyomtatjuk, és összehajtva elrejtjük a kalendáriumunkban. Minden estére adott a meghitt összebújás.

Kisebb gyerkőcöknek: csak kreatívan!

Ha mindenképpen tárgyi ajándékokat szeretnénk elrejteni a naptárban, akkor szuper ötlet matricákkal, íróeszközökkel, legó- vagy puzzledarabokkal, esetleg lemosható tetkókkal meglepni a gyerekeket. A kreatívabbaknak rejthetünk gyurmákat, színes gyöngyöket, ékszerkészítéshez kellékeket vagy bármit, amivel elfoglalják magukat az ünnepi délutánokon. Egy a cél: minden nap legyen olyan tevékenysége a picinek, amivel alkothat, kiélheti kreatív hajlamait.

Nagyobb gyerekeknek: rímes kincskeresés

Mit szólnál hozzá, ha karácsonyig december összes napján egy rímes rejtvényt kellene megfejtened ahhoz, hogy 24-én szenteste megtaláld az elrejtett kincset, a karácsonyi ajándékod? Imádnád és a gyereked is imádná! Bizonyára több munka van egy kincskeresés megtervezésével, mint egy egyszerű csokikat rejtő kalendárium elkészítésével, de hidd el: megéri! Nem utolsósorban pedig te is kiélheted a kreativitásodat. Nincsenek kőbe vésett szabályok: találj ki huszonhárom, egy-két soros rejtvényt, mely a lakás különböző pontjaira vezeti el a gyereket. Minden nap csak egyet bonthat ki, december 24-én pedig az ajándékát kell megtalálnia a rejtvény segítségével.

 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő