Átadták a Pécsi Tudományegyetemen azt a képességvizsgáló munkaszimulátort, amely pontos adatokat tud szolgáltatni a munkavállalók fizikai és szellemi képességeiről. A berendezés képes arra, hogy felmérje, az álló és ülő munka milyen megterhelést jelent a vizsgált személy számára. A berendezés a maga nemében egyedülálló, hiszen eddig mindezt nem tudták mérni.
Ez a berendezés többek közt méri a monotonitástűrést, de az is kimutatható, hogy milyen a munkavállaló erőnléte. Az adatok alapján pedig összegezni tudják az orvosok azt is, hogy mi lenne a vizsgált személy legoptimálisabb munkakörnyezete – hangzott el a modern képességvizsgáló munkaszimulátor pécsi átadóján.
A Pécsi Tudományegyetemen ezzel a berendezéssel olyan képességvizsgálatokat is
elvégezhetnek, amelyek a dolgozók logikus gondolkodását, intelligenciáját,
személyiségét térképezik fel.
A szakemberek szerint ugyanis a következő években nőni fog az idősebb
munkavállalók száma és aránya a társadalomban, ezért fontos felmérni, hogy ők milyen munkát vállalhatnak kockázatmentesen.
Befektetés a jövőbe!
Az átadón részt vett dr. Vitályos Eszter, az európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős
államtitkár, aki hangsúlyozta: a magyar kormány célja, hogy olyan beruházásokat támogasson, amellyel a magyar diákok versenyképes, a munkaerőpiacon és az életben is értékes tudást szereznek. Emellett pedig azt szeretnék elérni, hogy nőjön a felsőfokú végzettséggel rendelkezők száma és a felsőoktatás teljesítményelvű átalakítása is megtörténjen.
Támogatják az oktatást
Dr. Vitályos Eszter elmondta: 2019-ben további fejlesztések várhatóak az iskolákban és
egyetemeken egyaránt. Tavalyhoz képest idén 18 milliárd forinttal, 2010-hez
képest 606 milliárd forinttal többet fordítanak az oktatásra.