Tavaly rengeteg „félszemű” csemete szállt vízre a Tettye-patakon, idén június elsején újra a habokba csaptak a kis kalózok. Cserző-sprint, kalóz-kacskakör és nyíltvízi akadályverseny: ilyen kategóriákban indulhattak saját kezűleg gyártott papírhajóikkal a különleges szombati eseményen, a II. Vince patak Regattán.
A Papír Panír nevű csapatnak, a Biokom Nonprofit Kft.-nek és a Tettye Forrásház Zrt.-nek köszönhetően június elsején újra gyermekkacajjal telik meg a Vince utca. A kreatív ötletgazdák második alkalommal szerveztek papírhajóversenyt a Tettye-pataknál, melyre valamennyi pécsi gyermek nevezhetett saját készítésű papírhajójával. A Biokom Nonprofit Kft.-nek köszönhetően a Tettye-patak három-, négyszeresére duzzad a verseny idejére, hogy a patak 30-35 méteres hosszán a pécsi apróságok versenyezni tudjanak.
[su_note note_color=”#8cbced”]
A 19. század végén a víz ebben az utcában szabadon hömpölygött és nemcsak ivóvizet biztosított, hanem hozamának köszönhetően malmokat is telepítettek rá. 125 évvel ezelőtt a Tettye-patak vize számos gabona- és papírmalmot hajtott, a partján tímárok, pokrócosok, kelmefestők és bocskorosok műhelyei sorakoztak, sőt itt működött a hadsereg mosodája is. A patakot a 19. század végén kezdték szabályozni, mivel az esőzésekkor mindig komoly árvizet okozott. Kiépítették a csatornarendszert, 1892-ben pedig maga Ferenc József avatta fel a Tettye-vízművet. A patak jelentős része föld alá került – addig teljes mértékben a felszínen folyt. Most azonban már csak nagy esőzésekkor látni valamit a vízből.[/su_note]
Szombat délelőtt papírhajó-készítő műhelyen vehettek részt az érdeklődő kicsik, délután pedig az előfutamokat követik az elődöntők, végül a döntők és az eredményhirdetés, valamennyi kategóriában.