Hétfőn kezdődött a Pécs és Romonya közötti út mellett található illegális hulladéklerakó felszámolása – tájékoztatta lapunkat a pécsi önkormányzat.
Mint olvasható a városháza lapunkhoz eljuttatott közleményében, bár még javában zajlik a Györgytelep területén lévő önkormányzati területek megtisztítása, amit a Biokom és a Pécsi Ellátó Központ közösen végez, ezzel párhuzamosan a városüzemeltetési társaság munkatársai megkezdték a Pécset Romonyával összekötő út mellett kialakult hulladékkupacok felszámolását is, melyről korábban mi is írtunk.
A két és fél kilométeres bekötőúton több helyen is hatalmas szemétkupacok épültek: gumiabroncs, autóalkatrészek, lomok és elektronikai hulladékok borítják az árokpartot, de szerencsére már nem sokáig.
Hétfőn indult a munka, megtisztul a környék, mutatunk néhány képet:
Meixner Barna, a Biokom NKft. ügyvezető igazgatója arról adott tájékoztatást, hogy nagyjából 75 köbméter hulladék elszállításáról kell gondoskodniuk, ami mintegy 650 ezer forintos költséget és több embernek megközelítőleg 4 napos munkát jelent.
A terület megtisztításával várhatóan a hét végére készülnek el.
A vállalat azt a célt tűzte ki, hogy idén felszámolja a városban az önkormányzati tulajdonú ingatlanokon kialakult illegális hulladéklerakókat.
[su_quote]A program keretében a Pécsi Vagyonhasznosítóval és a Pécsi Ellátó Központtal összefogásban valósult meg a Kórház utcai illegális hulladéklerakó, pályázati forrásból pedig az egykori Zsolnay-focipálya területén kialakult lerakó felszámolása, valamint István-akna környezetének, és több kisebb, terhelt városi helyszínnek a megtisztítása. Eddig összesen több mint 5000 köbméter hulladékot gyűjtöttünk össze és szállítottunk el, ami nagyjából 33 millió forintba került, de számításaink szerint a programunk befejezéséig a felszámolt illegálisan lerakott hulladékok volumene meg fogja haladni a 8000 köbmétert, a felszámolás teljes költsége pedig az 50 millió forintot[/su_quote]
– közölte Meixner Barna.
Összefogás az illegális lerakók ellen
Azért, hogy a már megtisztított területeken ne alakuljanak ki újabb lerakók, a Biokom szakemberei rendszeresen ellenőrzik az érintett területeket, ahol mozgásérzékelő kamerákat is kihelyeznek, a közterület-felügyelet járőrei pedig sűrűbben ellenőrzik az egyes helyszíneket – zárul az önkormányzat közleménye.