Három előkészítő tárgyalás után május 18-án, jövő kedden, és 20-án, csütörtökön folytatódik – valójában megkezdődik – a pécsi Volvo-ügy tárgyalása a Kaposvári Törvényszéken.
Lapunk mindhárom előkészítő ülésen jelen volt:
Csizi, Bánki, Páva, Tüke Busz-vezetők, és mások beidézését kérte a Volvo-per elsőrendű vádlottja
A Baranya Megyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó gazdasági csalás bűntette miatt emelt vádat három személlyel szemben, akik a vádirat szerint több mint 600 millió forint kárt okoztak a fideszes városvezetés idején lezajlott pécsi buszbeszerzés kapcsán.
Ami eddig történt:
- A bűnösségét elismerő harmadrendű vádlottra két év, öt évre felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki a bíróság, 1,5 millió forint pénzbüntetésre és 179 millió forint vagyonelkobzásra ítélte.
- A másodrendű vádlott, Csengő András (az ő nevét azért írjuk le, mert maga ismerte el több alkalommal is a nyilvánosság előtt, hogy vádlottja az ügynek) sem az első, sem a második előkészítő tárgyaláson nem jelent meg, ezért a bíróság elrendelte a letartóztatását, ami meg is történt. A harmadik előkészítő tárgyalásra a kaposvári börtönből vezették elő. Akkor elmondta, továbbra sem ismeri el bűnösségét, de elnézést kért viselkedéséért és együttműködést ígért, miután a bíróság szabadlábra helyezte.
- Az elsőrendű vádlott, a pécsi önkormányzati busztársaság egykori vezetője sem ismerte el bűnösségét. Védője, dr. Bodnár Imre indítványozta számos volt és jelenlegi politikus, például Páva Zsolt, Csizi Péter, és Bánki Erik, egy pécsi gazdasági tanácsadó, egy másik ismert pécsi gazdasági szakember, egyetemi oktató, számos volt és jelenlegi Tüke Busz-tisztségviselő és önkormányzati alkalmazott, valamint egy pécsi ügyvéd bíróság elé idézését.
- Dr. Bodnár indítványozta továbbá a harmadrendű vádlott tanúkénti meghallgatását.
Dr. Vadócz Attila bíró a harmadik előkészítő tárgyaláson utalt rá, hogy várhatóan önkormányzati szereplőket is meghallgat majd a bíróság a per során.
A napi.hu-nak nyilatkozott az elsőrendű vádlott ügyvédje. Dr. Bodnár Imre a lapnak azt mondta, úgy gondolja, hogy “ebben az ügyben már a magyarországi nyomozást is csak azért folytatták le, mert a holland hatóságok rajta tartották a szemüket, de mindent ők sem láthattak.”
A jogi képviselő arról is beszélt, hogy taktikájukat arra alapozzák, hogy “rövid úton és egyértelműen” bebizonyítsák, “kinek van büntetőjogi felelőssége és kinek nincs ebben az ügyben”.