Hirdetés

Bár az olimpia záróünnepsége még hátravan, az éremosztás lezárult. Magyarország 6 aranyérmet, 7 ezüstöt és 7 bronzot nyert Tokióban. Ezzel az 1996-os atlantai szereplés óta a legjobb eredményt hozta a küldöttségünk, 20 érmet azóta egyszer sem sikerült hazahozni (Atlantában 21 dobogós helyezéssel zárt a magyar csapat).

Az összesített éremtáblázaton is előkelően zárt Magyarország, hiszen a 15. helyet szerezte meg Tokióban. Lehetett volna ez még jobb is, azonban Kuba és Kanada is az utolsó napon szerzett egy-egy aranyat, amivel előzni tudott. Tekintettel arra, hogy összesen 93 nemzet sportolóinak nyakába került érem, valóban nincs ok a panaszra.

Hat magyar aranyéremnek örülhettünk a mögöttünk hagyott két hétben. Ez nagyjából megfelel a „magyar olimpiai átlagnak”, igaz az ért többnyire ennél több szokott jönni. Ha a 2008-as pekingi 3-at nem nézzük, akkor egészen Montreálig, azaz 1976-ig kell visszamennünk, hogy ennél kevesebb aranyra leljünk. Azonban az újkori olimpiák történetében eddig megszerezett elsőségeinket alapján az átlagunk ötkarikás játékonként 7 arany, tehát egyáltalán nem rossz az idei mutató.

Ha pedig megnézzük az ezüst-, és bronzérmek számát, akkor pedig bizony gyorsan kiderül, hogy nagyon rég volt ilyen sikeres olimpiája Magyarországnak. Ezüstből legutóbb 1992-ben, bronzból pedig 1996-ban volt több, mint Tokióban. A most megszerzett összesen 20 érem pedig Atlanta 21-es termése óta a legjobb!

Olimpiai bajnokaink

Szilágyi Áron (férfi kard, egyéni)

Milák Kristóf (féri 200 m pillangóúszás)

Kopasz Bálint (kajak-kenu, férfi K-1 1000 m)

Lőrincz Tamás(kötöttfogású birkózás, 77 kg)

Tótka Sándor (kajak-kenu, K1 200 m)

Női kajak 4-es, 500 m (Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra)

Ezüstérmesek

Siklósi Gergely (férfi párbajtőr, egyéni)
Milák Kristóf (férfi 100 m pillangóúszás)
Varga Ádám (kajak-kenu, férfi K-1 1000 m)
Berecz Zsombor (vitorlázás, Finndingi)
Lőrincz Viktor (kötöttfogású birkózás, 87 kg)
Rasovszky Kristóf (nyíltvízi úszás, 10 km)
Csipes Tamara (kajak-kenu, női K-1 500 m)

Bronzérmesek

Férfi kardcsapat (Szilágyi Áron, Decsi Tamás, Szatmári András, Gémesi Csanád)
Tóth Krisztián (cselgáncs, 90 kg)
Női kajak 2-es, 500 m (Kozák Danuta, Bodonyi Dóra)
Kovács Sarolta (női öttusa)
Hárspataki Gábor (karate, 75 kg)
női vízilabda-válogatott
férfivízilabda-válogatott

Fotók: MTI

Hirdetés