Kiegészítő tárlat nyílik augusztus 13-án a Nick Galériában a Modern Magyar Képtárban található fantasztikus zománcművészeti kiállításhoz.
A pécsi képtárban tavaly novemberben megnyíló Variációk a Színes városhoz –zománcművek a magyar képzőművészetben (1967–1972) című kiállításon híres magyar alkotók valóban színes és gyönyörű zománcműveit tekinthetik meg az érdeklődők.
Arról is beszámoltunk több ízben, mikor egy-egy grandiózus, nagy méretű zománckép került kísérőprogramként a múzeumba, miután a Megye utcában található Baranya Megyei Fiúnevelő Otthonban lebontották, majd gondos tisztítás és konzerválás után odavitték őket.
Az alkotásokat tavasz óta már az „esti lámpafény” alatt, vagyis kivilágítva is megcsodálhatjuk az üvegfalon kívül (és persze a múzeumban is).
Most, az izgalmas kísérőtárlaton a budapesti acb Galéria gyűjteményébe nemrég bekerült zománcképeket nézhetjük meg. A művek alkotói – Hopp-Halász Károly, Jegenyés János, Ficzek Ferenc, Lantos Ferenc, Móker Zsuzsa, Pinczehelyi Sándor, Szijártó Kálmán – a világszínvonalú pécsi képzőművészeti tradíciót folytatva alkották meg a nemzetközi viszonylatban egyedülálló zománctechnikával absztrakt geometrikus alkotásaikat, melyeket most be is mutatnak a közönségnek.
A kiállítást Nagy András, a Janus Pannonius Múzeum Képző- és iparművészeti osztályának vezetője nyitja meg pénteken este hét órakor.
A tárlat augusztus 13-tól szeptember 12-ig tekinthető meg.
További részletek itt olvashatók.