-4 C
Pécs
szombat, január 18, 2025
KezdőlapPécs AktuálPécsi mérnökök a múlt értékei és tapasztalatai mentén építik a jövőt

Pécsi mérnökök a múlt értékei és tapasztalatai mentén építik a jövőt

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) október 7-én szakmai napra hívta a város szakembereit, a kar hallgatóit és ipari partnereit, illetve a mérnök-továbbképzésre érkezőket. Az eseményen résztvevők többek között arról hallhattak, hogy elindult a biokibernetikát és orvosi robotikát is magába foglaló képzés, de számos kutatást és projektet is megismerhettek. Az évente megrendezett, MIK PARTNERS’ néven futó rendezvény céljai például a kiterjedt kapcsolati hálózat továbbfejlesztése, együttműködések elősegítése. 

A kar jogelőd intézményét, a Pollack Mihály Műszaki Főiskolát (PMMF) 1970-ben alapították, az eltelt évek alatt az aktuális igényeknek megfelelően bővült az oktatási portfólió, ma nyolc szakon zajlik alap- és szintén nyolc szakon mesterképzés, az intézmény jelen van a duális képzésben, doktori iskolát és két felsőoktatási szakképzést működtet, szakirányú továbbképzéseket és tanfolyamokat indít. Több mint 2500 hallgatójával, több évtizedes tapasztalatával, korszerű egyetemi kampuszával, idegennyelvi képzéseivel a PTE MIK hazánk műszaki életének meghatározó helyszíne.

A szakmai napon Németh Imre, az E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója és az E.ON Villamos- és Gázenergetikai Külső Tanszék tanszékvezetője lapunknak elmondta: a 2015 óta működő villamosmérnök duális képzési program sikertörténet, az egyetem és a cégcsoport is sokat profitálnak belőle, ezért is fűzik most még szorosabbra a kapcsolatot.

[su_quote]A korábbi tapasztalatoknak hála, szilárd és erős alapokra lehet ráépíteni az együttműködés követkető pillérét, ez pedig az induló gázenergetikai ismereteket adó Gépészmérnök BSc duális képzés. A projekt legfőbb motivációs tényezője, hogy az energetika és a minket most körbevevő világ komolyan változó halmaz, amiben a fenntartható innovatív technológiák, mint például a hidrogén alkalmazása hatalmas szerepet fognak játszani. Ez nagyon izgalmas és sok kihívást tartogat, nagy reményekkel építjük az egyetemmel együtt ezt a várat. Ők kampuszként nagyon szilárd elméleti alapokat fektetnek le, mi pedig piaci szereplőként szakmai-gyakorlati tudást teszünk mellé, amellyel szerintünk egy kilépő mérnöknek rendelkeznie kell. Célunk, hogy az egész iparág profitáljon ebből a kooperációból. Továbbá szeretnénk, ha a végző hallgatók az E.ON Hungária Csoporton belül helyezkednének el, ami egyébként a már futó képzés esetében jellemző is[/su_quote]

– nyilatkozta Németh Imre.

Az E.ON népes csapattal képviseltette magát a rendezvényen (Németh Imre balról a harmadik a képen)

A szakmai nap egy időben és egy helyen ötvözte a különböző mérnöki területek innovatív tudáskompetenciáit, a gyakorlatorientált felsőoktatás kutatási eredményeit és a szakmát képviselő kamarai szervezetek érdekképviseleti fórumát. A programon 20 szekcióülésen az alkalmazott informatikától a digitalizált építőipari értékláncon, az energiatároláson és hidrogéntechnológiákon keresztül, az épületgépészeti irányítástechnikáig számos területen mutattak be kutatási eredményeket, új trendeket.

A rendezvény fogadta be az 1. Építőipari munkavédelmi munkabiztonsági konferenciát is,
amellyel a szervező GAZEK Zuhanásbiztonság cég olyan munkabiztonsági kultúrát kívánt bemutatni, amely a munkavállalót mint értéket védi.

Mivel a kar tavaly ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját, ebből az alkalomból a nap zárásaként dr. Bódis József, a PTE-t működtető Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány kuratóriumi elnöke és dr. Medvegy Gabriella, a kar dékánja felavatta a jogelőd intézmények névadója, Pollack Mihály emlékszobrát.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő