Miért nélkülözhetetlen a magnézium a szervezet számára?

Hirdetés

Sokszor nem tulajdonítunk különösebb jelentőséget olyan problémáknak, mint a gyengeség, az izomgörcsök, alvászavarok, hanem betudjuk a rohanó életmódnak. Legyintünk rá, hogy majd elmúlik, pedig jelezheti a magnéziumhiányt is. 

Csak amikor visszatérő jelenséget tapasztalunk, akkor ijedünk meg kicsit, és kezdjük keresgélni az okokat. 

Napjainkban rengeteg az információ mindennel, így a testünk jelzéseivel, betegségeivel kapcsolatban is, viszont csak azokra figyelünk fel, amelyek valami miatt a fókuszunkba kerülnek. A magnéziumhiányról, illetve következményeiről keveset hallani, annak ellenére is, hogy a magnézium szervezetünk egyik legfontosabb ásványi anyaga. Cikkünk ezt a hiányosságot igyekszik pótolni.

Amit a magnéziumról feltétlen tudni kell

A magnézium alapvető ásványi anyag, a szervezet mintegy 300 enzimjének működését segíti, a kalcium mellett részt vesz az idegrendszer működésében, a fogak és a csontok felépítésében. De szabályozza a sejthártya áteresztőképességét, ezáltal növeli az érfalak rugalmasságát, javítja a szívizom összehúzódó képességét, vagyis összességében javítja a szív teljesítményét.

Mivel a magnézium bevitele, még ha a magnéziumot tartalmazó ételek fogyasztása az étrendünk részét is képezi, általában nem éri el a napi 300-350 mg-os igényt, ezért pótlásáról gondoskodni kellene. Ez történhet természetes úton, illetve mesterségesen, étrend-kiegészítők formájában. A BodySelect Premium Supplements készítményei a szervezet számára szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazzák, és különféle hiányállapotok javítására alkalmasak. 

Kifejezett magnéziumhiányt kizárólag az elégtelen táplálkozás ritkán okoz, bélbetegségek miatti felszívódási zavar, hasmenés, hányás, kezeletlen cukorbetegség, alkoholizmus, illetve egyes gyógyszerek kiváltotta magnéziumvesztés vezethet hozzá.

A szervezet számára szükséges magnézium mennyisége több tényezőtől függ, így az életkortól, a nemtől, állapottól egyaránt, továbbá bizonyos életkörülmények – sport, stresszes életmód – is befolyásolhatják.

A magnéziumhiány tünetei

A magnéziumhiány diagnosztizálása nem egyszerű, ugyanis a tünetei más betegségekre, hiányállapotokra is jellemzőek lehetnek. A leggyakoribb tünetei a következők:

  • izomgörcsök, izomfájdalmak – alsó lábszárban, szemhéjon,
  • gyengeség, fáradékonyság, idegesség, stressz,
  • szívritmuszavar,
  • csontritkulás,
  • fejfájás,
  • hangulatingadozás,
  • vérnyomásproblémák,
  • memóriazavarok.

A magnézium pótlásának legjobb forrásai a szerves sók – mg-citrát, mg-orotát, mg-laktát -, ezeket képes a szervezet a leginkább tolerálni. Túladagolni csak veseelégtelenségek esetén lehet, ekkor ugyanis a túlzott bevitel nem választódik ki a vizelettel, ami különféle, akár kimondottan súlyos tüneteket is okozhat.

A magnézium szedése néhány hetes kúraként javasolt, napi 2-3 részletben elosztva, lehetőleg B6-vitaminnal, valamint kálcium és kálium együttes pótlásával. De sokat tehetsz a magnéziumhiány elkerüléséért napi többszöri zöldség- és gyümölcsfogyasztással is.

(x)

Hirdetés