10 százalékos pedagógusbéremelést tud megelőlegezni a kormány, amíg nem kapjuk meg a Magyarországnak járó forrásokat, közölte a Belügyminisztérium péntek este a 24.hu szerint.
A további tervezett béremelés tehát már Brüsszeltől és a Magyarországnak járó uniós források érkezésétől függ – állítják. A pedagógusbéremeléseket érintő programok egyébként nincsenek befagyasztva az uniós pénzekből, ezt Gulyás Gergely és Navracsics Tibor is megerősítették korábban. Ezekhez a pénzekhez tehát most is hozzáférhetünk.
„A kormány többször leszögezte, ahogy Magyarország megkapja a hazánknak járó uniós forrásokat, a rendszerváltás óta legnagyobb pedagógusbéremelés következhet. Ezért is fontos, hogy hamarosan megszülethetnek a hazánkat illető uniós forrásokról szóló megállapodások. A kormány terve, hogy a pedagógusok átlagbére 2025-re elérje a diplomás átlagbérek 80 százalékát. Amennyiben megérkeznek az uniós források, a mostani bérhez képest 2023-ban a mostani 10 százalékos béremelés helyett 21 százalékos, 2024-ben 25 százalékos, 2025-ben pedig 29-30 százalékos lehet a pedagógusbéremelés mértéke. A pedagógusbéremelést egyedül a baloldal veszélyezteti azzal, hogy továbbra is meg akarja akadályozni, hogy hazánk megkapja a neki járó forrásokat – közölték.
Hozzátették azt is, hogy a mostani 10 százalékos béremelés 143 146 ezer iskolai és óvodai pedagógust érint, és a kormány 67,6 milliárd forintot biztosít rá.
Ezzel párhuzamosan megjelent a Magyar Közlönyben is egy rendelet, amely a tanárok illetményéhez rendelt szakmai pótlékot emeli meg 20 százalékról 32 százalékra. Az erről rendelkező törvény módosult szövege ez lesz: „A pedagógus előmeneteli rendszer hatálya alá tartozó foglalkoztatott a (9) bekezdésben foglaltak alapján a pótlék és illetményeltérítés nélkül számított illetménye harminckét százalékának megfelelő ágazati szakmai pótlékra jogosult.”
Kiemelt képünk illusztráció.