Az életmódváltás sikere a szokásainkon múlik

Hirdetés

Számos oka lehet annak, hogy indokolttá válik egy teljes életmódváltás, az egészségügyi tényezőktől kezdve egészen a belső elhatározásig. Egyesek szeretnék jobban érezni magukat a bőrükben, energikusabb, fittebb mindennapokra vágynak. De vajon lehet örömteli a változtatás?

Az étrendváltás teher vagy izgalmas újdonság?

A legtöbben állandóságra vágyunk, egyszerűen akkor érezzük biztonságban magunkat, ha egy megszokott rutint, évek óta bevált, jól ismert rendszert követünk. Ahogyan az élet más területein, úgy az étrendbeli változtatások esetén is akadnak olyanok, akik félnek meglépni, úgy érzik megszorításokkal teli, korlátozott napok következnek. Mások pedig egy izgalmas, új korszakot élnek meg általa.

A jó hír, hogy napjainkban már sokkal több segítséget kaphatunk az étrendünk összeállítása, és az alapanyagok beszerzése kapcsán is. Igénybe vehetjük például a MamaVita menteskereso funkcióját, mellyel diéta alapján, összetevők szerint, és speciális tulajdonságok szűrésével is kilistázhatunk élelmiszereket. Például rákereshetünk cukormentes alapanyagokra, csökkentett széndhidráttartalmú ételekre, vegán termékekre. 

Az életmódváltás lehet örömteli is, csupán nézőpont kérdése. Gondolhatunk rá úgy is, hogy megismerünk új ízeket, más alapanyagokat, rendhagyó recepteket. A megszorításokra pedig érdemes úgy tekintetni, hogy az addig fogyasztott élelmiszerek egy részét alternatív helyettesítőkre cseréljük, nem pedig kizárjuk végérvényesen. 

Így egészen más színben látjuk a táplálkozásban bekövetkező változásokat. Ehhez azonban szükségünk lesz a belső motivációra  és a pontos cél meghatározására. 

Mindig tartsuk szem előtt a világos célt!

Akár apróbb változtatások beütemezése a cél, akár egy komplett életmódváltás, akkor menedzselhető sikeresen, ha világosan megfogalmazzuk a célt, és tisztában vagyunk a legerősebb motiváló tényezővel is. Ez utóbbi a segítségünkre lehet akkor is, amikor épp nehezebb napunk van és úgy érezzük, elfáradtunk. 

Miért fogtunk bele? Egészségesebb életvitel? Fittebb, energikusabb hétköznapok? Egészségügyi problémák? Alakformálás? A belső erő megtalálása adhatja a legnagyobb kitartást. Gyakran látni, hogy mindazok, akik külső nyomás hatására vágnak bele, végül feladják; sajnos, ha nem a saját elhatározás vezérel, nem biztos, hogy elég elszántság lesz a véghezviteléhez. 

Szokásaink megreformálása

A szokásaink hatalmát nem szabad lebecsülni, mert igenis jelentősen meghatározzák a mindennapjainkat, a táplálkozásunkat, az egészséghez való hozzáállásunkat. 

Ezek a szokások idővel teljesen képesek beépülni az életünkbe, melyekre később már rutinos cselekvéssorozatként gondolunk. Változtassuk meg ezeket tudatosan! Eleinte apróbb lépésekben. A kezdeti nehézségen túllendülve pedig már a jó szokások is rutinná válnak. 

Töröljük ki a régi rossz berögződéseket, és gondoljunk úgy az egészségesebb életmódra, mint egy izgalmas utazásra, amelyben energikusabban, vidámabban telhetnek a napjaink.

(x)

Hirdetés