A férfiak egyik legnagyobb dilemmája: hogyan állítható meg a kopaszodás?

Hirdetés

40 éves kor felett rengeteg férfi szembesül azzal, hogy az eddig dús, egészséges hajkoronája nemcsak őszülni kezd, hanem sajnos ritkulni is. Mivel a haj a megjelenés és az imidzs fontos része, ezért érthető, ha az egyre növekvő kopasz foltok megtépázzák az önbizalmat.

Az érintettek nagy része azonnal elkezd vitaminokat szedni, hajullás elleni samponokat, hajszeszeket használni, és várják a csodát, ami természetesen nem jön… szerencsére nem kell belenyugodni a kopaszodásba, hisz ma már léteznek olyan módszerek, amelyekkel látványosan lassítható a haj végleges elvesztése – ilyen például az Art ‘N Hairnél elérhető mezoterápiás kezelés is. 

Mi okozza a kopaszodást?

A haj végleges kihullását a DHT, azaz dihidrotesztoszteron nevű hormon túltermelődése okozza. Ez a hormon képes arra, hogy a fejbőrben a hajtüszők androgénreceptoraihoz kötődjön, ezáltal leállítja a növekedési fázist, és lassanként “megfojtja” a hajszálat, így az érintett hajhagymákból nem nő ki több szál.

Ezt a folyamatot a DHT hormon blokkolásával lehet leállítani, ami viszont nem kivitelezhető samponokkal, cseppekkel, vitaminokkal, hanem speciális kezelésre, úgynevezett mezoterápiára van szükség.

Az eljárás során bejuttatott hatóanyagok meggátolják a DHT hormonok működését, ezáltal a hajszálak hosszabb ideig a helyükön maradnak, így a kopaszodás akár évekkel kitolható.

Hogyan történik a kezelés?

Az eljárás során a szakember egy speciális készülékkel mintegy 120 ponton a fejbőrbe juttatja a DHT-t blokkoló készítményt. Az Art ‘N Hairnél ráadásul ennek a hatóanyagnak a vivőanyaga egy hajnövekedést serkentő, tápanyagokkal dúsított szérum, ami erősíti és táplálja a hajat. 

A hatékonyabb eredmény érdekében érdemes 3 havonta megismételni a kezelést, ráadásul így kombinálható egyéb hajerősítő mezoterápiás eljárásokkal is. Ezzel a módszerrel lassítható a hajszálak kihullása és a kopasz foltok növekedése. 

A mezoterápiával visszasűrűsödik a ritkuló haj?

Sajnos nem, ugyanis azok a hajhagymák, amiket már megfojtott a DHT, nem képesek ily módon újjáéledni. Emiatt viszont nem kell elkeseredni, hiszen bár a mezoterápia nem, viszont a hajbeültetés ezen is segíthet. Az orvostudomány mai állása szerint ez az egyetlen hatékony módszer a már meglévő kopaszság eltüntetésére.

E ponton tehát jogosan merül fel a kérdés, hogy kinek javasolt a mezoterápia? Elsősorban azoknak, akiknek a kopaszodása még a kezdeti stádiumban van, és a hajuk nagy része menthető. 

Közepes kopaszodásnál hajbeültetéssel kombinálva elérhető, hogy a még meglévő hajszálak tartósan megmaradjanak, a kihullott területeken pedig pótolva legyenek.

Hajbeültetés után is érdemes alkalmazni, hiszen megóvja a még eredeti szálakat, a vitaminos vivőanyag pedig táplálja a beültetett szálakat. 

Láthatod tehát, hogy több olyan tényező is van, amikor hasznos és eredményes lehet a kezelés, de azt ajánljuk, hogy előtte konzultálj egy szakemberrel, aki segíthet eldönteni, hogy elég-e csak a mezoterápia, vagy hajbeültetésre is szükség lesz.

(x)

Hirdetés