Felnőtt magyar bajnok lett a pécsi tenisztehetség!

Véget ért a Magyar Teniszszövetség Fedettpályás Országos Bajnoksága, mely a 18 éves Bartha Panna számára az első felnőtt bajnoki címet hozta el.

A teniszbajnokság egyéni döntői a pécsi Makár Hotelben zajlottak a hétvégén. Bartha Panna első egyéni felnőtt bajnoki címét szerezte meg, a Pécsi Városi Tenisz Club játékosa a legjobb négy között Benke-Giosanu Izabella (Vasas SC) ellen aratott 6:2 6:1-es sikert, majd a fináléban 7:5 6:2-re nyert a Wiandt Viktória (MTK) legyőzésével döntőbe jutó Bíró Melinda (Gellért TI) ellen, így ő vehette át a legjobbnak járó díjat Sütő Csillától, a Magyar Tenisz Szövetség főtitkárától – közölte a teniszszövetség honlapján.

A csodás hírről természetesen a PVTC is megemlékezett:

A 18 éves Bartha egyébként remekül kezdte az idényt: Antalyában januárban 15 ezer dollár összdíjazású ITF Future-tornát nyert. Ezzel pedig feliratkozott a világranglistára, ahol a 965. hely körül várható – írta korábban a PVTC.