Ha jobban körülnézünk, láthatjuk, hogy szinte minden cikk a bútorvásárlásról szól: hogyan válassz bútort, hol vásárolj, milyen stílusban, milyen anyagból készüljön. Sőt, vásárlóként mi magunk is hajlamosak vagyunk abba a hibába esni, hogy csak a bútor vásárlásáig vagyunk körültekintőek. Pedig igen fontos lenne az is, hogy akkor is figyelmet szenteljünk a bútorainknak, amikor már az otthonunkban vannak, hiszen azzal az élettartamukat tudjuk növelni.
Mai cikkünkben azt vesszük górcső alá, hogyan lehet helyesen ápolni a különféle bútorokat, hogy azok minél tovább megőrizzék újszerű állapotukat!
Mindig tájékozódj!
Sajnos nem minden bútoron tüntetik fel a megfelelő tisztítási és ápolási módokat, de szerencsére a Prémium bútoráruház a bútor kisokos összeállításával még erre is gondolt.
Így amikor megvásárolsz egy bútordarabot, háromféle módon tudsz információkat szerezni:
- A bútor csomagolásán lévő instrukciókat olvasod el, jegyzed fel vagy mentsd el magadnak valamilyen formában.
- A forgalmazó üzlet munkatársaitól érdeklődsz, hogy egy adott bútor esetében mi a megfelelő eljárás.
- A gondos webshopok, mint amilyen a Prémium bútoráruház is, szentel egy külön oldalt a bútorok ápolásának, így ott is utána tudsz nézni, ha nem vagy biztos valamiben.
Nem szabad félvállról venni a teendőket, hiszen egy rosszul megválasztott tisztítószer vagy eszköz akár végzetes károkat is okozhat a frissen vásárolt bútordarabban. De nézzünk csak pár alapszabályt!
Mielőtt nekiesel a bútoroknak…
Akad számos általános érvényű igazság, amelyeket jó, ha szem előtt tartasz.
- Magasfényű bútort csak akkor válassz, ha jut rá elegendő időd, hogy napi szinten tisztogasd, mert nagyon igényes bútor, és minden porszem és folt egyből meglátszik rajta.
- Fából készült bútorok esetében járj utána, mit kell használni viasszal, olajjal vagy lúggal kezelt, lakkozott vagy kezeletlen tömörfából készült bútorok esetében. Ami egyiknél beválik, a másiknál karcol, mar és egyéb károkat okoz.
- A fémbútorokat viszonylag könnyen, mosószeres vagy tiszta vízzel kell időnként áttörölni, itt viszont cserébe figyelni kell az esetleges rozsdásodást.
- A műanyag bútorok szintén igénytelenek, mosószeres víz elegendő, azonban a karcos súrolószereket kerüld!
- Az üveg- és tükörfelületeket alkoholtartalmú szerekkel ápold, ügyelj a karcmentességre!
- A kerámiafelületek forró vizes ronggyal nagyszerűen tisztíthatóak.
- A textilbőrt nedves törlőkendővel tisztítsd és ápold, míg a valódi bőr érzékenyebb, csak speciális szereket használj!
- A szöveteknél a kefe, a nedves ruha és a finom, semleges tisztítószer csodákra képes!
- A kasmír külön tisztítószert igényel és kevés hideg vizet, dörzsölést és csavarást viszont egyáltalán nem.
Nem fogyóeszköz!
Minden bizonnyal te magad is tisztában vagy azzal, hogy a bútorok nem tekinthetőek fogyóeszköznek, éppen ezért nagyon oda kell figyelni arra, hogy minél tovább megőrizd állagukat!
(x)