Idén már ötödik alkalommal szervezi meg a Pécsi Közösségi Alapítvány az „Élő Adást”. A kezdeményezéssel olyan újgenerációs adományozási forma valósul meg Pécsett, melyben a pártfogó és a támogatott szervezet közvetlen kapcsolatba kerülhet egymással, és a szponzoráció oldott, szórakoztató, izgalmas hangulatban történik. Az eseményre május 11-én este 18 órakor kerül sor, a Reggeliben – és online.
Mi is ez pontosan?
Van egy kellemes terem, tele meghívott pécsi polgárokkal; van műsorvezető, aki segít
a jó hangulat és játékosság megteremtésében; van 3 támogatásra érdemes helyi ügy, és azt megvalósítani kész közösség.
A projekt szóvivői 6-6 percben bemutatják elképzeléseiket a meghívott vendégeknek, és újabb 6-6 percben válaszolnak a közönség kérdéseire. Ezután elhagyják a helyszínt, s a műsorvezető irányításával elkezdődik az adománygyűjtés ismétlődő körökben, minden projektnek külön-külön. A meghívást elfogadó vendégek a regisztrációval együtt vállalják, hogy az este folyamán támogatnak egy bemutatkozó programot.
Miben különbözik egy „Élő Adás” más adománygyűjtő rendezvényektől?
Itt az adományozó és támogatott között közvetlen kapcsolat alakul ki. A bemutatkozó szervezet szponzori köre növekedhet, új kapcsolatok formálódhatnak, az erőforrások kibővülhetnek. Játékos formában történik az adományozás, a tapasztalatok alapján oldott, közvetlen, jó hangulatban tölti el mindenki az estét.
Kik pályázhattak?
Olyan bejegyzett civil szervezetek vagy nem bejegyzett, informális csoportok, amelyek Pécsen működnek, pécsieket szolgálnak, erősen kötődnek a városhoz.
Kiket lehet támogatni?
Idén a Pécsi Down Alapítvány, a Tandem Színház és a Van élet a gyermekotthon után című projekt lesz támogatható. A következő napokban lapunk részletesen bemutatja mindhárom helyi projektet, melyeknek az „Élő Adás” során adományozhatnak a résztvevők.
Kedvcsinálóként itt a tavalyi rendezvényről szóló kisfilm:
Az „Élő Adásról” és az azt szervező Pécsi Közösségi Alapítványról beszélgettünk korábban a szervezet igazgatójával, Parag Csillával:
A pécsiek adományozási kedvéről is írtunk már:
És persze a tavalyi eseményről is beszámoltunk: