Újabb álhírgyűjtését juttatta el lapunkhoz a Pécs Jövője Frakciószövetség. A szöveget az alábbiakban változtatás nélkül közöljük.
Közeleg a pécsi önkormányzat közgyűlése, fel is pörgött a NER és propagandagépezete helyi szekciójának működése. Ütnek-vágnak mindent, ami a kezük ügyébe kerül, ezzel újabb és újabb lendületet adnak álhírgyűjtésünknek.
Szégyenfoltok: választási mese kontra polgármesteri program
Az álhír: Felmondta választási meséjét a Fidesz helyi frakcióvezetője a Mandulásban tartott sajtótájékoztatóján.
Szerinte a pécsiek vagyona romokban hever, a liberális városvezetés a haverok zsebét tömi és a polgármester eladósította a várost. Jogászhoz illő, zárt logikájú beszédével mindössze annyi a baj, hogy nem igaz.
A valóság: A városvezetés ugyanis a polgármesteri program alapján szisztematikusan dolgozik a Fidesz által elhanyagolt területek, a pécsi szégyenfoltok felszámolásán. Az előző fideszes városvezetésnek lett volna lehetősége tenni azért, hogy a Mandulás már évek óta rendezett közpark legyen, de az előző ciklusokban valamiért nem volt olyan aktív ebben a kérdésben, mint most, amikor nem cselekedni, csak kritizálni kell.
Azt a pénzügyi bizottság által elfogadott jelentés óta mindenki tudhatja a városban, hogy a fideszes vezetéssel szemben a jelenlegi városvezetés gondos gazdája a pécsiek vagyonának. Ahogy az gazdasági ügyekért felelős alpolgármester május 15-i tájékoztatója alapján az is világossá vált, hogy a jelenlegi városvezetés az előző, fideszes éra által felhalmozott 8,54 milliárdos tartozást törleszti már évek óta, és csak olyan beruházást fizet hitelből, ami a pécsiek jövőjét építi, és pénzügyileg is megtérül az önkormányzat számára.
Cégvezetők: prémium kontra eredményes munka
Az álhír: Leporolta régi témáját a NER-média, amikor a cégvezetők prémiumfeltételeinek meghatározásáról cikkezett. Legnagyobb bajuk az volt, hogy szerintük túl egyszerű pluszfeladatokat kell elvégezniük a pécsi önkormányzati cégek vezetőinek ahhoz, hogy jogosulttá váljanak a juttatási csomagjukban meghatározott teljesítménybérükhöz.
A valóság: A fideszes városvezetés gyakorlatával szemben a mostani városvezetés időszakában elég sok újdonság fedezhető fel a cégvezetői prémiumok kapcsán. A legfontosabb nóvum az, hogy egyáltalán meghatározzák azokat – korábban ugyanis nem volt gyakorlat, hogy a prémiumért célfeladatot kellett volna teljesíteni a fideszes cégvezetői köröknek. Újdonság az is, hogy erről nyilvánosan, bizottsági ülésen hoznak határozatot – és nem füstös szobák háttéralkujában döntenek róla, mint korábban.
Cégvezetők: tájékozatlanság kontra hitelesség
Az álhír: A NER nagyobbik helyi cselédmédiuma b(l)amálta magát azzal, hogy a cégvezetői prémiumok kapcsán írt szövegükben nem sikerült eltalálniuk a Pécsi Állatkert ügyvezetőjének nevét. Olyan személyt hoztak ezzel kellemetlen helyzetbe, akinek semmi köze az állatkerthez, ami azért több mint baki.
A valóság: A városvezetést nap mint nap kritizáló szöveggyártó kisiparos tájékozatlanságát és felelőtlenségét jól illusztrálja az eset, ami azért is kirívó, mert ez nemcsak az ő, de a teljes szerkesztőség hitelességét aláássa. Az ugyanis, hogy egy pécsi cég ügyvezetőjének – amúgy nyilvánosan elérhető, bárki által ellenőrizhető – neve hibásan jelenhet meg, és napokig nem javítják ki, nemcsak a szövegkreáló szakmai alkalmasságát kérdőjelezi meg, hanem a szerkesztőségét és benne a főszerkesztőét egyaránt.
Pécs Jövője Frakciószövetség