Felkerültek az önkormányzat honlapjára a június 20-ai utolsó rendes közgyűlésen Péterffy Attila polgármesternek feltett kérdésekre adott írásos válaszok. Ezekből szemezgetünk.
A legutóbbi, június 20-ai rendes közgyűlésen Auth István (Pécs Jövője-DK), Hencsei Zsolt és Bognár Szilvia is (Tiszta Kezek) kérdeztek Péterffy Attila polgármestertől, aki Auth és Hencsei kérdéseire az ülésen válaszolt, Bognár Szilvia több kérdésére ugyanakkor írásos válaszokat ígért. Az alábbiakban a teljesség igénye nélkül mutatjuk Bognár Szilvia kérdéseit és a polgármester válaszait.
Ki terjesztette fel Sipos Csabát többszörös felügyelő bizottsági tagságra?
- Sipos Csabát a 2021. november 16-ai közgyűlésen választották meg két önkormányzati cég felügyelő bizottsági tagjának.
- Bognár bekérte Sipos Csaba szakmai önéletrajzát is, az iránt érdeklődve, hogy milyen képesítés(ek) alapján lehet alkalmas a pozíció betöltésére. Az önéletrajzot megkapta, ugyanakkor a polgármester a válaszában kiemeli, hogy a felügyelő bizottsági tagság nem kötött képesítéshez.
Lát-e abban kivetnivalót abban, hogy Bánkuti István, a Tüke Busz Zrt. éléről nemrég távozott igazgatósági elnök úgy kötött szerződést autóbeszerzésre a BVT Flottakezelő Kft.-vel, hogy ez a cég a Bánkuti vezette Ste-Ba Kft. személygépkocsiját adta bérbe a Tüke Busz Zrt.-nek? A Tüke Busz Zrt. beszerzési szabályzata ezt lehetővé tette-e? Felmerül-e bűncselekmény gyanúja? Ha igen, tesz-e jogi lépéseket?
- Az autóbeszerzésről nem volt tudomása a Polgármesteri Hivatalnak, mivel az a Tüke Busz Zrt. működési körébe tartozó, alacsonyabb értékű, jóváhagyást nem igénylő eljárás volt.
- Felkérte a hivatal Belső Ellenőrzési Osztályát az autóbeszerzés gyakorlatának áttekintésére. A vizsgálat folyamatban van, annak eredményéről később tájékoztatja a képviselőt.
A Tüke Busz Zrt. önkormányzati támogatása után mekkora a cég lejárt és nem lejárt határidejű beszállítói tartozása?
- Az önkormányzati támogatás nem egy összegben, hanem időarányosan érkezik a cég számlájára. Ezt a pénzt a cég a szállítói tartozások enyhítésére fordítja, eddig 90 napnál régebbi, illetve 90-60 napos kötelezettségeket teljesítettek, valamint az aktuális bér- és járulékkifizetéseket végezték el.
- Június 28-ai adatok szerint 359.250.898 forint a lejárt és 179.563.089 forint a nem lejárt tartozása a cégnek. A 30 napon túli tartozás összege 268.368.180 forint.
Pontosak-e azok az információk, amelyek szerint Pécs – mint a Többcélú Agglomerációs Társulás gesztora – rátette a kezét a társulás többszáz millió forintjára? Igaz-e hogy a társulás kistelepüléseinek polgármesterei ezt a lépést ellenezték, mi több jogszerűtlennek tartják? Ha igazuk van, milyen jogi és személyi következményei lesznek ennek a visszataszító lépének? Tudott-e Ön erről az otromba akcióról?
- Az önkormányzat több alkalommal is jelezte korábban a társulás vezetőjének, hogy a társulással kötött szerződés alapján elszámolást kezdeményeznek. A társulás az elszámolásra többszöri egyeztetést követően sem volt hajlandó, ezért a pécsi önkormányzat a hatályos jogszabályok alapján május végén érvényesítette követelését.
- Az önkormányzat így tudta teljesíteni a zárszámadás és a Magyar Államkincstár felé esedékes beszámoló leadására vonatkozó határidőket. Ezzel biztosították, hogy a társulás által fenntartott intézmények állami normatívája továbbra is megérkezzen és azok működése ne kerüljön veszélybe.
- „A pécsi városvezetés az ügyben – képviselői esküjéhez híven – a pécsi közösség érdekeit szem előtt tartva járt el, ugyanerre, vagyis a pécsiek érdekeinek képviseletére bátorítom képviselő asszonyt is.”