A Szépművészeti Múzeum állította ki a magyar festészet történetének egyik legismertebb művésze, Csontváry Kosztka Tivadar egyébként Pécsen őrzött alkotásait. A jubileumi tárlatra rengetegen voltak kíváncsiak eddig, nemsokára pedig újra „itthon” csodálhatja meg a képeket a műkedvelő közönség.
170 éve született Csontváry Kosztka Tivadar – a jubileumra az életművet átfogó közös kiállítással készült a festőgéniusz alkotásait legnagyobb számban őrző két közgyűjtemény, a Szépművészeti Múzeum és a Janus Pannonius Múzeum – írtuk meg korábban. A tárlatot kezdettől fogva óriási érdeklődés övezte, erre való tekintettel már hétfőnként is nyitva áll a látogatók előtt, a mostani – utolsó – hétvégén pedig a hosszabbított nyitvatartásnak hála egy órával korábban, 9 órakor nyitja meg a kapuit az intézmény, és vasárnap este 9 órakor zár a népszerű tárlat.
A 45 művet felvonultató kiállítás tisztelgés a magyar festészettörténet egyik legeredetibb és legismertebb alkotója előtt – írták a Szépművészeti Múzeum közleményében. A két intézmény egyesített gyűjteményének köszönhetően a kiállításon együtt látható Csontváry híres Önarcképe és Magányos cédrusa, a nagyméretű Taorminai görög színház romjai és a Nagy Tarpatak a Tátrában című festménye, valamint a Zarándoklás a cédrusokhoz Libanonban és a Jajcei vízesés című alkotásai is.