Sok embernek okoznak kellemetlen időszakokat az allergiás tünetek, melyek egészen addig fennállnak, amíg a reakciót okozó pollen megtalálható a levegőben. Az immunrendszer túlzott reakciója allergiás orrfolyást, orrdugulást és szénanáthát vált ki.
Különböző hatóanyag-tartalmú tabletták, orrcseppek és orrspray-k állnak rendelkezésre allergia ellen a Patikatt.hu kínálatában. Ezek a szerek hatékonyan segítik enyhíteni az allergiával járó kellemetlen tüneteket.
Mi a különbség a megfázás és az allergia tünetei között?
Nem minden esetben lehet eldönteni egyértelműen, hogy megfázással vagy allergiával van dolgunk. Legalábbis a betegség kezdetén ez okozhat némi fejtörést. Aztán ha elkezdjük megfigyelni a tüneteket, végül kirajzolódik a pontos diagnózis. Vannak jelek, amik egyértelműen jellemzőek egyik vagy másik állapotra.
Az orrdugulás mindkét esetben megszokott, de ha nincs mellette más tünet, akkor minden bizonnyal allergiával van dolgunk. A viszketés nem tipikus a megfázásnál, ám allergia esetén gyakori a szem-, az orr- vagy akár a torok viszketése is.
Ha torokfájást is észlelünk, akkor sokkal valószínűbb a megfázás lehetősége, hiszen arra nagyon jellemző, hogy torokfájással kezdődik, vagy egy kicsit később lép fel, de megjelenik ez a tünet. A láz, a fejfájás, a végtagfájdalmak szintén valamilyen felső légúti vírus jelenlétére utalnak, nem az allergiára.
Egyértelmű tünetek
Az allergia hónapokig is eltarthat, attól függően, hogy meddig van jelen a levegőben a reakciót kiváltó pollen. A megfázásból 7-10 nap alatt kigyógyulunk.
Ha az orr- és torokviszketés, a könnyezés, a vizes orrfolyás, a rohamokban fellépő tüsszögés és az orrdugulás tünetei közül legalább kettő fennáll a napok nagy részében, több, mint egy órán keresztül, akkor allergiával van dolgunk.
Az egy-másfél hétig tartó orrdugulás egyéb tünet nélkül, a sűrű orrváladék, a láz, a fájdalom és a torokfájás egyértelműen megfázásos betegségre utalnak. Ha sikerült megállapítani az orvosnak az allergiát, akkor jöhet a tünetek kezelése az antiallergén készítményekkel.
Meddig tart a szénanátha?
Az allergiás nátha, azaz a szénanátha lehet szezonális vagy egész évre kiterjedő is, ami akkor alakul ki, ha a beteg belélegzi a környezetében lévő allergént. Ez egy ártalmatlan anyag, de ha a páciens szervezetében ellenanyag-termelést vált ki, akkor az a torok és az orr nyálkahártyájának gyulladásával jár.
A szezonális szénanátha akkor jelentkezik, amikor a növények virágoznak, és a pollenjüket szórják. Az egész évben tartó szénanáthát okozhatja házipor, állati szőr, toll vagy akár penész is.
Van, aki könnyebben átvészeli a szénanáthás időszakot, de előfordulhatnak súlyos tünetek is, amelyek az életminőséget ronthatják. Ha már tudjuk, mire vagyunk allergiásak, célszerű ezeket az anyagokat kerülni. Ha olyan mértékű az allergia, hogy nem használnak a különböző erre való szerek, akkor keressük fel orvosunkat a további teendők végett!
(x)