94 felvételt mutat be a világ minden tájáról a Magyar Nemzeti Múzeumban otthonra lelő World Press Photo kiállítás, mely a napokban nyílt meg Budapesten. Pécsi szál is van: a virológiai labort is viszontláthatjuk a képeken.
A World Press Photo egy 1955-ben Amszterdamban alapított, független nonprofit szervezet, amely azóta is világszerte elismert platformja az újságírásnak. Most Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeumban rendeztek sajtófotó-kiállítást 94 díjazott felvételt bemutatva, melyeket több mint 60.448 műből választott ki a független zsűri – hívta fel a figyelmet a Pécsi Tudományegyetem Virológiai Nemzeti Laboratórium honlapján.
Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
A tárlat több szempontból is egyedülálló, hiszen a National Geographic Magyarország 20 éves jubileuma alkalmából a World Press Photo kísérőkiállításán az elmúlt két évtized legszebb, legizgalmasabb anyagait, fotókat és relikviákat is meg lehet tekinteni, látleletet adva többek közt a pécsi virológusok koronavírus-járványban tett erőfeszítéseiről.
Mint írja a Virológia Pécs közösségi oldalán:
„2020 mindenki számára emlékezetes, a Pécsi Tudományegyetem Virológiai Nemzeti Laboratórium számára is. De nem csupán a járványban betöltött szerepe és a végeláthatatlan munka miatt. Ebben az évben a National Geographic Magyarország jóvoltából is szó szerint az egész világ megismerhette a pécsi virológusokat, az olvasók a mi szemünkkel láthatták, milyen is a virológusok munkája.”
Egy kép helyet is kapott most a Magyar Nemzeti Múzeumban, a relikviák között pedig a VNL-re legjellemzőbb laborkellékek. Megnézhetjük a pipettákat, a badella, az Eppendorf csövek mellett a VNL BSL-4-es laboratóriumában használt szkafandert is.
Fotók: vnl.pte.hu