Első magyarként, sőt, elsőként kapta meg Európában a Marc Raeff-díjat dr. Sashalmi Endre, a PTE BTK Középkori és Koraújkori Történeti Tanszék egyetemi tanára. A nyertes kötetben Nagy Péter államiságán túl arról is szó van, milyen hatással van ez a mai Oroszországra.
Az Academic Studies Press kiadónál megjelent könyvet, mely a Russian Notions of Power and State in a European Perspective, 1462–1725: Assessing the Significance of Peter’s Reign (Az orosz hatalom és állam fogalmai európai perspektívában, 1462–1725: Péter uralkodásának jelentősége – a szerk.) címet viseli, október elején mutatták be Berlinben, és óriási iránta az érdeklődés: a megjelenését követő rövid időben is több írás hivatkozott rá és számos recenzió született róla – a már megjelent angol nyelvű ismertetéseken kívül az év végéig német, francia, orosz és kínai nyelven írt recenziókkal bővül a kör.
„Sashalmi professzor ezzel nem csak a magyar, de a közép-európai ruszisták tudományos tevékenységét is a világ érdeklődésének fókuszába helyezte” – írja az UnivPécs.
Dr. Sashalmi Endre a PTE BTK Középkori és Koraújkori Történeti Tanszékének egyetemi tanára, egyben az idén márciusban a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen alakult Oroszország Története Kutatóműhely vezetője, mely kifejezetten az orosz államiság kérdéskörével foglalkozik.
További részletek az interjúból kiderülnek, érdemes elolvasni!
Kiemelt képünk forrása: UnivPécs