Az ékszerek, kiváltképp a gyűrűk évezredek óta az emberi hagyományok és kultúrák fontos részei. Manapság nincsenek kőbe vésett szabályok, hogy melyik kézre melyik gyűrű kerül, így az önkifejezés számtalan formában megvalósulhat. Bővebben: Melyik ujjunkra milyen gyűrűt húzzunk?
Az Ékszerpalota kínálatában lévő arany ékszerek különféle kivitelben kaphatók, így bármilyen stílust képviselünk, biztosan megtaláljuk, amit keresünk. Habár a különféle divatékszerek egyre inkább teret hódítanak maguknak, azonban az arany továbbra is a legnépszerűbb nemesfém, amelyből ékszerek készülnek.
Gyűrűsujj
Hazánkban, illetve a legtöbb nyugati országban a lánykérést követően az eljegyzési gyűrű a hölgy bal kezén a gyűrűsujjra kerül. Ennek oka, hogy az ókorban úgy tartották, hogy ez az ujj közvetlen kapcsolatban áll a szívvel, és a gyűrűt ide húzva a romantikus érzelmek nem illannak el. Hazánkban az esküvőn a karikagyűrűt a jobb kéz gyűrűsujjára szokás húzni. Gyakran az eljegyzési gyűrű is átkerül ide, de vannak, akik továbbra is a bal kézen viselik.
Középső ujj
Mint fentebb is említettük, ma már nincsenek egyértelmű szabályai a gyűrűviselésnek, oda húzzuk fel az ékszert, amelyik ujjunkra szeretnénk. A középső ujjon lévő ékszer szinte azonnal odavonzza a figyelmet, mivel ez a leghosszabb ujj. Akkor is jó döntés ide húzni a gyűrűt, ha nem szeretnénk semmit elárulni a magánéletünkről, így akár a karikagyűrű vagy az eljegyzési gyűrű is kerülhet ide.
Mutatóujj
A hagyományos zsidó kultúrában nem a jobb gyűrűsujjra kerül a karikagyűrű, hanem a jobb mutatóujjra, ugyanis ebben a kultúrában úgy vélik, hogy ez az ujj esik a legközelebb a szívhez. Az igazán látványos, feltűnő darabok szintén jól mutatnak itt, mivel feltűnő terület. Így nem csoda, hogy egykor a papok, királyok és nagyhatalmú urak előszeretettel húztak gyűrűt a mutatóujjra. A színes vagy nagy kővel ellátott ékszereket szintén célszerű ide húzni.
Hüvelykujj
Ha itt hordjuk az ékszert, azzal szintén nem sokat árulunk el magunkról. Sokan szívesen hordanak itt egy letisztult megjelenésű, vastagabb gyűrűt, mely jó ízlésre, kifinomult stílusra utal. A hüvelykujj nem szokványos hely az ékszerviselésre, azonban ebből kifolyólag valósággal vonzza a tekintetet. A férfiasságot és az erőt szimbolizálja. Ettől függetlenül nők is húzhatnak gyűrűt erre az ujjra, mely igazán vagány összképet nyújt. Egykor az ide kerülő ékszerek a gazdagságot szimbolizálták.
Kisujj
Mivel a kéz legrövidebb ujjáról van szó, ezért a feltűnőbb ékszereket lehetőleg ne ide húzzuk. Inkább válasszunk egy vékonyabb, szolidabb típust. A pecsétgyűrűket szintén ezen az ujjon volt szokás viselni. Sőt, egykor a bal kisujjon lévő gyűrű jelezte, hogy az illető férfi házas. Alapvetően ez az ujj a történelem folyamán a családot, illetve a státuszt szimbolizálta.
(x)