5 C
Pécs
szombat, november 23, 2024
KezdőlapHírzónaÚj szintre emelkedik az állatvédelem a PTE jogászképzésén

Új szintre emelkedik az állatvédelem a PTE jogászképzésén

Az európai viszonylatban is egyedülálló Nemzetközi fenntartható állatvédelmi szakjogászképzés közös indításáról szóló együttműködési megállapodást prof. dr. Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora és prof. dr. Fedeles Tamás, a Pécsi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese írta alá augusztus 27-én az Budapesten.

A fenntartható állatvédelem azt jelenti, hogy a célok és az eszközök az állatvédelem erősítését szolgálják, hatékonyan védik az állatokat és jóllétüket, ugyanakkor nem kérdőjelezik meg az emberek elsőbbségét – áll az Univ Pécsen.

Az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) között létrejött együttműködési keretmegállapodás célja, hogy a két intézmény közösen támogassa egymás szakmai, oktatási és tudományos munkáját, különös tekintettel az állatvédelem területére.

A megállapodás értelmében a felek közös projekteken és pályázatokon dolgoznak majd együtt. Az együttműködés kiterjed továbbá szakmai továbbképzések, tudományos konferenciák szervezésére is.

Sótonyi Péter szerint az ÁTE egyedülálló, mással nem pótolható szerepet tölt be az állatvédelmi szakemberképzésben Magyarországon.

Hazánkban csak itt képeznek állatorvosokat és állatvédelmi szakállatorvosokat, emellett konferenciák, szakmai továbbképzések és tanfolyamok elismert központja, többek között itt kerül sor idén novemberben az első Egzotikus Gazdijogsi tanfolyamra is.

Prof. dr. Fábián Adrián, a PTE Állam- és Jogtudományi Karának dékánja hangsúlyozta: Különösen azok a programok számíthatnak fokozott érdeklődésre, ahol több szakterület is megjelenik a jog mellett.

A meghirdetendő szakjogászképzést a Pécsi Tudományegyetem részéről a jogi kar Polgári Jogi Tanszék, az Állatorvostudományi Egyetem részéről az Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központ koordinálja.

Dr. Vetter Szilvia, a központ vezetője hangsúlyozta: az állatvédelemmel is foglalkozó szakjogászképzésekre hazánkban nagy az érdeklődés. A PTE-vel más típusú együttműködésre törekednek, amely alapvetően eltérő fókuszokat helyez előtérbe, más tematika, illetve jelentős részben más oktatók, külföldi vendégoktatók közreműködésével.

A cél egy olyan új állatvédelmi szemlélet meghonosítása, amely a hosszú távon fenntartható megoldásokra épül.

Az új, jogászoknak szóló két féléves levelező képzést a tervek szerint 2025 őszén indítják.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő