Madáretetőket és a hallgatók által készített egyedi grafikájú madárodúkat, valamint az ökológiai diverzitást elősegítve denevérodúkat helyeztek ki a kar parkjába, amelyet madárbarát környezetté igazítva az intézmény megkapta a Madárbarát Munkahely címet.
A kar oktatói, munkatársai és hallgatói a jövőben ellenőrzik, karbantartják az odúkat, a téli időszakban pedig folyamatosan etetik a madarakat. A madárbarát munkahely kialakítása ezzel nem ért véget, tervezik, hogy a jövőben más típusú madárodúkat is kihelyeznek, hogy még több faj lehessen hasznos „ingatlanfoglaló” – írták közleményükben.
A PTE stratégiai céljaival összhangban a fenntarthatóság szemlélete a PTE MIK működésében is tetten érhető, ezért is csatlakozott a közelmúltban kar a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát Kert programjának Madárbarát Munkahely alprogramjához. A Madárbarát Munkahely kialakításához az intézmény az MME-től kapott madárodú mellett több saját készítésű madárodúval is hozzájárult.
Madáritatók, valamint az ökológiai egyensúly fenntartásaként rovar- és méhhotelek, továbbá sünhotelek is kerülnek majd a parkba.