Januári rendes ülését tartja ma a pécsi közgyűlés. Több hónapnyi politikai huzavona és patthelyzet után felállhatnak a pécsi önkormányzat bizottságai.
A város honlapjára felkerült előterjesztésekből úgy tűnik, az elmúlt hetek hol sajtónyilvános, hol zárt körű egyeztetései talán eredményre vezettek. A decemberben a Fidesz szája íze szerint módosított szervezeti és működési szabályzatot (szmsz) módosíthatják: hét helyett kilenc bizottság jöhet létre, amelyeket fel is tölthetnek képviselőkkel. Sajtóinformációk szerint a közgyűlés erőviszonyainak megfelelő elosztásban egyezhettek meg a testületbe jutott politikai erők. Tanácsnokokat is választhat a közgyűlés: az előterjesztés szerint a hatból négy pozíciót a Fidesz-KDNP-ÖPE szövetség ad, egyet a Péterffy Attila féle tömb, egyet pedig a kis pártok kapnak. Itt az aránytalanságot az magyarázhatja, hogy a Fidesz az egyeztetéseken úgy érvelt: Péterffy jelöltjei lettek az alpolgármesterek, de a választás döntetlen közeli eredménye indokolja, hogy a tanácsnoki rendszer egyfajta ellensúlya legyen a városvezetésnek. Korábbi cikkünkben írtuk: a tanácsnokok árnyék-alpolgármesterként tevékenykedhetnek a jövőben, legalábbis a rájuk bízott területen.
Ha elfogadja a közgyűlés Péterffy Attila szmsz-módosítási javaslatát, akkor csökkenhet a decemberben jelentősen – többek szerint irreális mértékben – megemelt képviselői tiszteletdíj, a településrészi testületek száma eggyel nőhet, utóbbiak működési keretének pontosabb meghatározására pedig ideiglenes bizottságot hoznának létre.
Az ülés 9 órakor kezdődik, a főbb történéseket szövegesen, élőben közvetítjük. A PécsTv élő közvetítése ITT lesz elérhető.
9.25: Péterffy Attila megnyitotta az ülést.
Egyperces felállással emlékeznek a képviselők a napokban elhunyt Mácsai Antal tűzoltó ezredesre és Tresz Zsuzsa jelmeztervezőre.
Fideszes, öpés képviselők néhány előterjesztés napirendről való levételét kezdeményezte. Barkóczi Csaba (Fidesz) le akar vetetni a napirendről egy előterjesztést, de ez Ruzsa Csaba alpolgármester, és Csúcs Zoltán, a PVF Zrt. vezérigazgatója szerint közel 30 uniós (TOP Plusz) fejlesztési célú pályázat beadását (határidő március 31.) veszélyezteti.
Barkóczi Csaba ragaszkodik a napirendről való levételről.
Bognár Szilvia: Hívjanak össze egy rendkívüli közgyűlést a témában.
Fürj Csaba: Azt kéri a fideszesektől, hogy legalább a szakemberekre hallgassanak, ha másra nem is.
Ágoston Andrea: Ennek az előterjesztésnek az a célja, hogy ne bukjunk el uniós pénzeket, józan belátást kér.
Barkóczi Csaba. A legkönnyebb riogatni. Nekik is lehetnek észrevételeik, javaslataik, azt kérik, tárgyaljanak velük érdemben.
Fürj Csaba: Megvolt korábban a lehetősége Barkóczinak arra, hogy javasoljon projekteket, nem tette, most azt kéri, dobják ki a kukába ezt a projektet, ami elképesztő.
Csizmadia Péter (Fidesz): Sok új képviselő van a testületben, új igények merültek fel a különböző városrészekben, ezeket szeretnék átbeszélni, hiszen ez a 25 milliárdos uniós fejlesztési csomag az egyetlen esély a komolyabb városfejlesztésre. Segítő szándék vezérli őket, nehogy a pécsiek haragja a városvezetésre zúduljon. Néhány héten nem fog múlni semmi, semmi nem kerül veszélybe. Hajlandóak bejönni egy újabb, rendkívüli közgyűlésre.
Péterffy Attila: Kezdeményezték a március 31-ei beadási határidő módosítását, de ebbe nem ment bele az illetékes minisztérium.
A közgyűlés nem szavazta meg a napirendről való levételt, és némi módosítással – egyórás vita után – elfogadta a napirendet.
Zárt ülés következik.
Péterffy Attila bejelentette a zárt ülésen hozott döntéseket, többek között azt, hogy megválasztották az önkormányzati cégek fb-tagjait és könyvvizsgálóit.
Az első nyílt napirendi pont következik.
Az önkormányzat szmsz-ének módosítása
Péterffy Attila: Részleges kompromisszumos megoldás született. Az előterjesztés részben tartalmazza a szóban megbeszélt kompromisszumokat. Sok mindent elengedtek, mert látták, a Fidesz oldaláról nincs rá fogadókészség.
A főbb változtatási javaslatok:
- hét helyett kilenc bizottság jöjjön létre
- jöjjön létre egy ideiglenes bizottság, ami előkészít egy keretrendszert, ami a településrészi testületek megalakulását szabályozza
- A Művészeti Tanács tagjainak száma 8 főre emelkedik a javaslat szerint. A közgyűlés csak a tagokat választja meg, a tagok az elnököt maguk közül választják. A Művészeti Tanács tanácskozási joggal rendelkező állandó meghívottja lesz a közgyűlés kultúrával és a művészeti élet fejlesztésével kapcsolatos feladatokért felelős tanácsnoka.
- Az alpolgármesterek szabályozása annyiban változik, hogy főállású két nem képviselő alpolgármester választására kerülhet sor, a képviselők közül pedig egy főállású alpolgármester lesz választható a tervezet szerint.
- A képviselői tiszteletdíjak módosítását is tartalmazza a tervezet. A polgármesteri illetmény összegének 25%-ában meghatározott alapdíj nem változik, de a havi tiszteletdíj maximuma a képviselői alapdíj + 90% összegben kerülne meghatározásra több tisztség viselése esetén.
Csizmadia Péter (Fidesz): Végül kompromisszumos megoldás született, kiderült, a pécsi baloldal is képes engedményeket tenni. Egy Pécs van, felül kell tudni emelkedni a pártérdekeken, világnézeteken. Ez az szmsz alkalmas alap lehet a közös munkához. Köszöni mindenkinek, aki részt vett az egyeztetési folyamatokban. Lesz módosítási javaslatuk azért.
Talabér Ádám (Mindenki Pécsért Egyesület): végre eljutottak odáig, hogy a törvényes keretek létre tudnak jönni. Módosító javaslata a településrészi testületekre vonatkozik. Késlekedés nélkül, minél előbb jöjjenek létre az szmsz-ben már szereplő testületek. Támogatják, hogy Nagyárpád-Postavölgy esetében is jöjjön létre testület, javaslatuk, hogy legyen külön Mecsekszabolcsnak is önálló testülete, váljon le Somogy-Vasas-Hirdről. Mecsekszabolcs külön identitással rendelkezik, a javaslat nem Somogy-Vasas-Hird ellen szól.
Berényi Zoltán (ÖPE): A keddi egyeztetés volt a fordulópont a mai döntésekhez. Nagyjából azok az arányok és azok az elvek érvényesültek, amelyeket az ÖPE végig hangsúlyozott. A most az szmsz-be bekerült településrészi testületeken hagyománya van az önálló érdekképviseletnek. Nem támogatja Talabér javaslatát, mert az megbontaná a kialakult status quót, illetve az ideiglenes bizottság pont azért jön létre, hogy döntsön a további lépésekről.
Péterffy Attila: nem a bizottság fog dönteni, hanem a közgyűlés a kérdésben. Az szmsz-módosításban szerepel, hogy a tanácsnokok mellé rendelt titkárok fizetése ne a minimálbér kétszerese, hanem egyszerese legyen.
Csizmadia Péter: A költségvetési és gazdasági bizottság esetében nyolc tag szerepel az szmsz-módosító javaslatban. Mivel négy tagot adna a városvezetés, nagy lesz az esélye annak, hogy döntetlen alakulna ki szavazáskor, és így döntésképtelen lenne a testület. Javaslata: hét tagból álljon a bizottság.
Talabér Ádám Berényinek: A településrészi testületek decemberi létrehozását sem előzte meg előkészítő munka, amit most Berényi hiányol. A választókerületi lehatárolás hibás. Nem véletlenül hívják településrészi testületeknek ezeket. Mecsekszabolcs elkülönül Vasas-Somogy-Hirdtől.
Ruzsa Csaba alpolgármester Csizmadiának: nem akarják uralni a bizottságot, nem kérnek többséget ott, a nyolc fő garantálná az érdemi egyeztetéseket. Meg kell majd állapodni a feleknek, a közgyűlés munkáját így tudnák segíteni.
Bognár Szilvia (Tiszta Kezek Egyesület): Észrevételezne pár dolgot. A titkári fizetésekhez: az egyeztetésen garantált bérminimum hangzott el, nem minimálbér. Külső bizottsági tagokra szerinte szükség lenne. Szerinte meglenne a fedezete az általa kezdeményezett jelentős képviselői tiszteletdíj-emelésnek. Ha a képviselőktől szerénységet vár el a városvezetés, akkor saját magával szemben is alkalmaznia kellett volna ezt az elvet, amikor az ő illetményükről döntött a testület. Azt kéri, hogy az így megspórolt pénzt az önkormányzati szférában dolgozók fizetésemelésére költsék.
Csizmadia Péter (Fidesz): Azt javasolja, hogy a megspórolt összegből hozzanak létre bérfejlesztési alapot, és minden évben a leginkább rászoruló szektorban költsék el az oda kerülő pénzt. Később választják meg majd a bizottsági szakértőket, az ő javadalmazásukról később dönthetnek.
Péterffy Attila: A ma hatályos szmsz-ben nincsenek külsős tagsági helyek, szakértői helyek vannak. Ezért törölnék a szövegből a külsős tagokról szóló részt.
Talabér Ádám: A csökkentéssel bruttó 1,9 millió helyett 1,2 millió forint lesz a maximum elérhető képviselői tiszteletdíj, ezzel még mindig ott van Pécs a megyei jogú városok élvonalában ebből a szempontból. A tiszteletdíjából támogatni fog projekteket, transzparens módon.
Ruzsa Csaba: Minden évben van bérfejlesztési alap, ami nagyobb, mint a most megspórolt összeg, nyitott kapukat dönget Csizmadia.
Dr. Lovász István jegyző: Péterffy Attila kérésére elmondta, hogy fix szorzót kell alkalmazni a megyei jogú városok polgármestereinek bére kapcsán, nincs mérlegelési lehetőség.
Péterffy Attila: Befogadja a javaslatot, hogy a tanácsnoki titkároknál a garantált bérminimum legyen a bérszámítás alapja.
Talabér Ádám módosító Mecsekszabolccsal kapcsolatos indítványát elutasították.
Csizmadia Péter bizottsági létszámmal kapcsolatos indítványát elutasították.
Csizmadia Péter tiszteletdíjakkal kapcsolatos indítványát elfogadták.
Több részben szavaznak az szmsz-módosításról.
A bizottsági struktúrát a testület megszavazta.
A településrészi testületekhez kapcsoló ideiglenes bizottság létrehozását is támogatta a testület.
Megszavazta a közgyűlés a Nagyárpád-Postavölgy településrészi testület létrehozását.
A művészeti tanáccsal kapcsolatos módosítás is átment.
Megszavazta a testület, hogy két nem képviselő és egy képviselő alpolgármestert választhat a közgyűlés.
A tanácsnoki beszámolási kötelezettségére is igennel szavazott a testület.
A tiszteletdíjak csökkentésére vonatkozó javaslatot is elfogadta a közgyűlés.
Végül egyhangúlag megszavazta a közgyűlés a szervezeti és működési szabályzatot.
Fél 3 előtt kicsivel, az ebédszünetet követően folytatódik a közgyűlés, a második napirendi ponttal (Önkormányzati ingatlanok vagyoni jellegének megváltoztatásáról szóló 45/2011. (IX.27.) önkormányzati rendelet módosítása). Vita nélkül megszavazták az előterjesztést.
Pörög a döntéshozatal, több technikai jellegű előterjesztés is vita nélkül ment át.
Jön a 7. napirendi pont, amely a bizottsági tagok megválasztása. Mivel az eredeti előterjesztésben még 7 bizottságra volt kalibrálva az javaslat, az szmsz korábbi módosítása során azonban 9 bizottság felállításáról döntött a testület, 5 perc technikai szünet következik, hogy az éppen most kiosztott új javaslatot mindenki át tudja tanulmányozni.
Péterffy Attila köszönetet mondott a közgyűlésben helyet foglaló valamennyi politikai szereplőnek, hogy a korábbi egyeztetések során nyitottan álltak a bizottsági struktúra kialakításának kérdéséhez.
Talabér Ádám nehezményezi, hogy a Mindenki Pécsért Egyesület az egyedüli közgyűlési szereplő, amelynek sem bizottsági elnöki, sem alelnöki posztja nincs a javaslat szerint. A polgármester válaszában arról beszélt, ő szerette volna, ha Talabér a Környezetvédelmi és Fenntarthatósági Bizottságban vezető szerepet kap, de eben nem kapott többségi támogatást.
Csizmadia Péter: Ő sem örül, hogy Talabér nem kapott elnöki/alelnöki posztot, de nyitott rá, hogy a jövőben ezen még alakítsanak.
Bognár Szilvia: Örömmel látja, hogy a paritásos elv nagyjából megvalósulni látszik, ő már ezt javasolta tavaly is.
Jön a szavazás, bizottságonként külön-külön.
Mindegyik bizottság összetételét megszavazta a közgyűlés nagy többséggel. Egyedül Talabér Ádám tartózkodott valamennyi szavazásnál, illezve egy-egy bizottság esetében csatlakoztak még hozzá néhányan. A tagok nevei nem hangzottak el a szavazás során, de Bognár Szilviai korábbi felszólalása alapján hat bizottságban semmelyik nagy politikai csoportnak nincs többsége, egy bizottságban a polgármester csapata került fölénybe, míg kettőben a Fidesz-ÖPE-KDNP birtokolhatja a többséget.
Jön a 8. napirendi pont (Tanácsnokok megválasztása).
Csizmadiai Péter elégedetten konstatálta, hogy ebben a pontban is sikerült megegyezésre jutni, ami a pécsiek érdekeit fogja szolgálni.
Háber István csalódottságának adott hangot, hogy sem bizottsági elnöki, sem pedig tanácsnoki pozíciót nem kapott – majd hosszan sorolta korábbi szakmai eredményeit, amelyek alapján szerinte jó választás lett volna a személye ezen posztok valamelyikére. Felszólalása végén aztán felajánlotta Talabér Ádámnak, hogy a Környezetvédelmi és Fenntarthatósági Bizottságban betöltött alelnöki posztját szívesen felajánlja neki.
Péterffy Attila: Nincs kétsége Háber István szakmai felkészültsége felől, és sajnálja, hogy a saját politikai oldalán ezek szerint nem sikerült megbeszélnie ezeket az igényeket.
Csizmadia Péter: Ő is sajnálja, hogy Háber pozíció nélkül maradt, de azt javasolja, hogy később erről még beszéljenek.
Háber István: Szerinte kicsit félrement ez a diskurzus, mert bár jól esnek neki a dicsérő szavak, de nem a személyét tartja fontosnak, hanem arra akarta felhívni a figyelmet, hogy a politikai oldalak sajnos nem minden esetben szakmai alapon osztották el a pozíciókat.
Jönnek a szavazások.
Szinte teljes konszenzussal megválasztották a tanácsnokokat. Őket:
Marsalkó Péter (a kultúrával és a művészeti élet fejlesztésével kapcsolatos feladatokért
felelős tanácsnok)
Kamarás Péter (az idősügyi, egyházi kapcsolatok, valamint a Zsolnay örökség ápolásának fejlesztésével kapcsolatos feladatokért felelős tanácsnok)
Bognár Szilvia (a társadalmi kapcsolatok fejlesztésével, a civil ügyekkel és a nemzetiségekkel kapcsolatos feladatokért felelős tanácsnok)
Barkóczi Csaba (a külkapcsolati és testvérvárosokkal való együttműködéssel kapcsolatos feladatokért felelős tanácsnok)
Nagy Klaudia (a társadalmi felzárkóztatással és esélyegyenlőséggel kapcsolatos feladatokért felelős tanácsnok)
Pokorádi Gábor (innovációval kapcsolatos feladatokért felelős tanácsnok)
Jöhet a 9-es napirendi pont, A településrészi testületek tagjainak megválasztása. Érdemi vita nincs, 25 igennel támogatta a közgyűlés az előterjesztést.
Tíz perc technikai szünet következik.
Addig mutatjuk a Bizottságok összetételeit:
Jogi és Ügyrendi Bizottság
Elnök: Csizmadia Péter.
Alelnök: Csaba István.
Tagok: Nyőgéri Lajos, Siposné Bikali Éva, Kalmár Péter, Nagy Klaudia, Varga Tamás.
Költségvetési Gazdasági Bizottság
Elnök: Csaba István.
Alelnök: Czizmadia Péter.
Tagok: Nyőgéri Lajos, Fürj Csaba, Ágoston Andrea, Nagy Klaudia, Deliné Székely Ágnes, Bognár Szilvia.
Környezetvédelmi és Fenntarthatósági Bizottság
Elnök: Pokorádi Gábor.
Alelnök: Háber István.
Tagok: Berényi Zoltán, Végh Péter, Talabér Ádám.
Közművelődési, Kulturális és Közbiztonsági Bizottság
Elnök: Barkóczi Csaba.
Alelnök: Siposné Bikali Éva.
Tagok: Fürj Csaba, Sajgó György, Marsalkó Péter, Deliné Székely Ágnes, Kalmár Péter.
Lakásügyi Bizottság
Elnök: Sajgó György.
Alelnök: Varga Tamás.
Tagok: Pokorádi Gábor, Kamarás Péter, Nagy Klaudia.
Népjóléti és Civil Bizottság
Elnök: Kamarás Péter.
Alelnök: Bognár Szilvia.
Tagok: Sajgó György, Fogarasi Gábor, Deliné Székely Ágnes, Cziráki Attila, Hankó Viktória.
Pénzügyi és Ellenőrzési Bizottság
Elnök: Kalmár Péter.
Alelnök: Hankó Viktória.
Tagok: Csaba Isván, Nyőgéri Lajos, Barkóczi Csaba.
Sport Bizottság
Elnök: Fogarasi Gábor.
Alelnök: Cziráki Attila.
Tagok: Pokorádi Gábor, Kamarás Péter, Talabér Ádám.
Városfejlesztési és Kommunális Bizottság
Elnök: Berényi Zoltán.
Alelnök: Fürj Csaba.
Tagok: Siposné Bikali Éva, Ágoston Andrea, Végh Péter, Háber István, Marsalkó Péter.
A szünet után a 11 napirendi pont tárgyalásával folytatják, amely az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok személyi kérdéseiről szól.
Ruzsa Csaba: felveti a napirendi pont elnapolását.
Péterfy Attila: szintén a napirend pont elnapolását kéri, hogy a jelölteket egyeztetni tudják, és kompromisszumos megoldást hozzanak.
A közgyűlés egyhangúlag elfogadta a napirendi pont elnapolását.
14 napirendi pont tárgyalása következik, a „Keretmegállapodás 2021-2027 PMJVÖ” tárgyú közbeszerzési eljárásban történő verseny újranyitásáról.
Barkóczi Csaba: mivel az ülés elején nem vették le a napirendről az előterjesztést, hat módosító javaslattal szeretne élni, amelyek a következők:
- Kerüljön be a projektek közé a Köztársaság téri általános iskola rekonstrukciója,
- Petőfi utcai iskola rekonstrukciója,
- Néprajzi Múzeum épületének rekonstrukciója,
- Pécsi Hullámfürdő fejlesztése, kifejezetten gyermekmedence építése,
- Mezőszél utcai iskola infrastrukturális fejlesztése, rekonstrukciója,
- Parkolóházak kialakítása Pécs belvárosában és Ispitaalja városrészében.
Ruzsa Csaba: Az iskolák fejlesztésével kapcsolatban a Pécsi Tankerületi Központtal egyeztettek, a tankerület határozta meg, mely iskolák esetén szükséges a felújítás. A Néprajzi Múzeum kapcsán megemlítette, van egy 250 millió forintos alap, amelynek elosztásáról a múzeum vezetősége dönt. A gyermekmedence tervei elkészültek, ehhez forrást kell szerezni. A parkolóházak tervét átgondolandónak találja.
Deliné Székely Ágnes: Úgy látja, hogy a keleti városrész teljesen kimaradt az előterjesztésből, ezért a következő módosító indítványokat ismerteti:
- Újhegyen a csapadékvíz elvezetésének megoldása
- Közösségi ház fejlesztése
- Buzsáki óvoda és Gyárvárosi Iskola fejlesztése
Ruzsa Csaba: Megemlíti, hogy van már egy konkrét projektlista, amit jóváhagytak. Módosítóval újabbakat nem lehet betenni, azok tartaléklistára kerülhetnek. Hozzátette, hogy Pécs keleti városrésze sem marad ki a fejlesztésekből, az Áper laktanya és az ipari park fejlesztése sok tételt tartalmaz.
Péterffy Attila: Elmondta, hogy tavaly sokszor tett javaslatot a kormány felé, hogy emeljék meg a Pécsnek megítélt 23 milliárdos összeget 32 milliárd forintra. A plusz forrást az iskolák felújítására fordíthatnák, valamint további, indokolt projektekre.
Háber István: Szintén egy módosító indítványt szeretne benyújtani, miszerint a Tettye tér állagmegóvó felújítása is kerüljön be.
Berényi Zoltán: Javasolja, hogy a szakértői közbeszerzést zárják le, de a projektekről később döntsenek, akár bizottsági, akár közgyűlési szinten.
Barkóczi Csaba: Támogatja Berényi javaslatát.
Csizmadia Péter öt perc szünetet kér.
Folytatják a napirendi pont tárgyalását.
Berényi Zoltán: Ismét hangsúlyozza, hogy egyelőre csak a szakértő megbízásával zárják le a közbeszerzést, majd rövid időn belül hívjanak össze újra egy közgyűlést, ahova minden képviselő a saját választókerületéből behozhatja a javaslatait. Vagyis ne legyenek kőbe vésve a jelenlegi projektek.
Péterffy Attila javasolja, hogy vonják vissza a módosító javaslatokat.
Barkóczi Csaba: Amennyiben Berényi Zoltán módosító javaslatát elfogadják, visszavonja módosítóit.
Csizmadia Péter: Hangsúlyozza, hogy fontos stratégiai kérdésről van szó. Nem látja akadályát annak, hogy felülvizsgálják a projektlistát és adott esetben új elemeket emeljenek be.
A közgyűlés először a módosító indítványokról szavaz. Berényi Zoltán módosítóját elutasították, így a továbbiakban egyesével szavaznak a módosítókról. Barkóczi Csaba módosító indítványait elutasították, ahogy Deliné Székely Ágnes újhegyi csapadékvíz-elvezésére vonatkozó módosítóját is. Háber István módosító indítványát szintén elutasították.
Péterffy Attila ezek után javasolja, hogy Csúcs Zoltán hívjon össze egy egyeztetést. Illetve kéri a képviselőtársak együttműködését, hogy plusz forrást szerezzenek, amit a pécsiek érdekében költenének el.
Siposné Bikali Éva: Az egyeztetés ötletét jónak tartja, a körzetében felmerülő egyéb problémákat is becsatornázná ebbe.
A közgyűlés elfogadta az előterjesztést.
Következő napirend pont a Magyarürögi vízfolyás rendezéséről szól.
Bognár Szilvia: Elmondta, hogy a kérdésben több egyeztetés is zajlott, a civilek a terület önkormányzati képviselőjével és Csúcs Zoltánnal is egyeztettek, az álláspontok pedig közelednek.
Ágoston Andrea: A terület önkormányzati képviselőjeként szeretné, ha a projekt megvalósulhatna. Az újratervezés folyamatban van, új műszaki tartalommal fog elkészülni a projekt.
Cziráki Attila: A kérdés megoldása és végleges rendezése az ott lakók érdekeit szolgálná.
A közgyűlés elfogadta a határozati javaslat „A” verzióját.
A döntéshozatal ismét begyorsult, több napirendi pontot vita nélkül elfogadott a közgyűlés.
Kezdődik a tárgyalás a vásártér funkcióbővítő rekonstrukciójának fedezetbiztosításáról szóló napirendi pontról.
Kalmár Péter: Kiemeli, hogy a vásártér elavult, sok sebből vérző terület, és hosszú távú fejlesztési terveket kell kidolgozni arra a területre.
Siposné Bikali Éva: A fejlesztésre vonatkozó tervek a pécsiek javaslatai alapján készültek el. Az fog megvalósulni, amit a pécsiek szeretnének.
Ruzsa Csaba: Kifejti, hogy a terület hosszú távú fejlesztése több szempontból kérdéses, és szükség van arra, hogy ne csak a kerítésen belülre koncentráljanak, hanem a kapcsolódó területekre is.
Az előterjesztést elfogadták.
A további napirendi pontokat szintén vita nélkül fogadta el a közgyűlés. Így például támogatták a PSN Zrt.-t a pécsi női kosárlabda csapat működésének biztosítása céljából. Cziráki Attila a napirendi ponttal kapcsolatban felidézte, hogy Pécsnek egyszer volt egy női kosárlabda csapata, amely számtalan bajnokságot nyert, és Pécset feltette Európa kosárlabda térképére. Mint mondta, úgy tűnik, most egy hasonló csapat állhat össze, ezért az előterjesztést támogatni kell.
Zag Gábor a Seven Hills MTB SC-TREK Sportegyesület területhasználati kérelmével kapcsolatos napirendi pont kapcsán kifejtette, az egyesület egy olyan hegyikerékpár-versenyt szeretne szervezni, amely teljes összhangban van a Misina Tetőpont projekttel kapcsolatban. A versenyzői létszám 200-400 fő körül alakul, míg a kiszolgáló személyzet és a közönség létszámát 1500-300 főre becsülik.
18:16: a közgyűlés véget ért.