A homlokzatburkolat egy olyan fizikai réteget képez az otthonunk falán, amely megóvja a külső felületet a sérülésektől, emellett szigetel és stílusossá teszi az épületet.
A burkolat lefedi az egész ingatlant, egyfajta “bőrként” is tekinthetünk rá. Amellett, hogy hozzátesz az esztétikus megjelenéshez, funkcionális is, hiszen javítja a ház küllemét, véd az időjárási viszontagságoktól, valamint “zajszigetel”. Mindez persze attól függ, hogy milyen anyag kerül felhelyezésre.
Mire képes egy minőségi homlokzatburkolat?
A Tiissa homlokzati burkolatai a legtöbb esetben olyan extra funkciót ellátnak, mint a hőszigetelés, ezáltal csökkentik az energiaveszteséget, így hozzájárulnak a belső hőmérséklet fenntartásához. Emellett megóvják az épületet a nedvességtől, a penészedéstől, hangszigetelnek, illetve gondoskodnak a belső és a szerkezeti elemek védelméről, amire főleg az időjárási viszontagságok miatt van szükség.
Ahhoz azonban, hogy minderre képes legyen egy burkolat, a megfelelő típusra lesz szükség. Figyelembe kell venni többek között az épület elhelyezkedését, az éghajlati viszonyokat, a tervezési stílust, valamint a rendelkezésre álló költségkeretet is. Ha mindez megvan, akkor a burkolat amellett, hogy esztétikailag hozzátesz az otthonunkhoz, értéket növel és kívül tartja a kellemetlen zajokat.
Mi a teendő hideg és meleg éghajlati viszonyok esetén?
Amikor hideg területen használnánk homlokzati burkolatokat, akkor a legfontosabb szempont a megfelelő hőszigetelő tulajdonság. Ahhoz, hogy az energiaveszteséget minimalizálhassuk, és a fűtési költségeket csökkenthessük, a lehető legjobb szigetelésre lesz szükség.
Meleg területeken pedig a hővisszaverő képességre kell nagyobb hangsúlyt fektetni. A megfelelő szigetelés biztosításával elkerülhető a túlzott hőfelhalmozódás, a fokozott klímahasználat, a nyári forróság bejutása az épületbe.
Persze mindez mit sem számít, ha nem áll rendelkezésre megfelelő pénzösszeg. Ez ugyanis hatalmas szerepet játszik a burkolat kiválasztásában. Szerencsére a Tiissa különböző anyagokat, színeket, méreteket kínál, amelyek más-más árkategóriába tartoznak. Hozzá kell tenni, hogy az anyagok tartóssága, az élettartamuk, valamint a karbantarthatóságuk nagyban befolyásolják az árat.
Mire figyeljünk tehát a választás kapcsán?
A homlokzati burkolat esetében mindenképpen vegyük figyelembe a stílust, hiszen hiába megfelelő az anyag, tartós és időtálló, ha az nem eredményez megfelelő összhatást. A pénz tehát itt sem minden.
A legtöbb burkolat felszereléséhez tartószerkezetre is szükség lesz, ami készülhet falra erősített falécekből és fém profilokból egyaránt. Fontos azonban, hogy minden munkálat során használjunk vízmértéket, hogy a végeredmény esztétikus legyen. A panelek felhelyezéséhez pedig kelleni fog apró fogazatú fűrész, amivel megfelelő nagyságúra szabhatjuk őket. Jó hír, hogy ezt saját kezűleg is megoldhatjuk, nem lesz szükség szakember bevonására.
(x)