A tudományterület nemzetközileg elismert szaktekintélyeinek előadásaival, valamint workshopokkal várja az érdeklődőket az I. Nemzetközi Egészségügyi Mérnök Innovációs Konferencia (International Conference of Biomedical Engineering And Innovation – iCBEI), melynek a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Szentágothai János Kutatóközpontja ad otthont október 24-26. között.
A PTE közleménye szerint a 3 napos, angol nyelven zajló konferencia 9 előadás és 4 workshop keretében elkalauzol az orvosi robotika, a neurorehabilitáció, a bionyomtatás, a biotechnológia világába, továbbá betekintést enged a szimulációs oktatás, az orvosi anyagtechnológia, a műtéti tervezés, az operatív orvostudomány, ember-gép interfész világába. A konferencián az egészségügyi mesterséges intelligencia és a Big Data témaköreit is érintik – teszik hozzá.
A PTE a I. Nemzetközi Egészségügyi Mérnök Innovációs Konferencia fontosságát hangsúlyozva felhívta a figyelmet arra, hogy a mérnöki és az orvostudományok mára a társadalmi növekedés legfőbb motorjai lettek.
Az egészségügyi mérnöki terület az orvostudomány és a műszaki informatika határmezsgyéjén, jött létre, fókuszában a műszaki és informatikai megoldások orvostudományi alkalmazása és az emberek életminőségét javító technológiák keresése áll – írták.
Rámutattak: legyen szó testre szabott, mesterséges intelligenciával „tanított” művégtagokról, háromdimenziós képalkotásról és tervezésről, élő szövetek nyomtatásáról, rendhagyó, a 21. századi igényekre válaszul létrejött sebészi-mérnöki együttműködésekről, mind ehhez a jövőbe mutató, hatalmas potenciált jelentő területhez kapcsolódik.
Kiemelt képünk illusztráció.