Hirdetés

Ünnepélyes keretek között nyitotta meg új székházát a Rotovill Zrt. az Északmegyer dűlőben, az egykori Pécsi Bőrgyár területén. A központ nem csupán irodáknak és raktáraknak ad otthont, hanem egy képzőközpontnak, valamint teszt- és szervizlabornak is.

A Rotovill, mint Magyarország egyik vezető klímatechnikai berendezéseket és szerelési anyagokat, valamint háztartásigép-alkatrészeket forgalmazó nagykereskedelmi vállalata a beruházás során nagy hangsúlyt fektetett a fenntarthatóságra és az innovációra. A projekt mintegy 2,5 milliárdos – főként saját – forrásból valósult meg. Az épületben helyet kapott többek között egy bemutatóterem, ahol az érdeklődők megismerkedhetnek az AUX Air Conditioner Group legújabb, ultra csendes légkondicionálóival, az RCOOL márka termékeivel, valamint a vállalat széles alkatrész- és tartozékkínálatával. Továbbá megépült több mint 2000 négyzetméteres logisztikai csarnok, amely az áruk gyors és hatékony elosztását teszi lehetővé.

Ahogy Őri László, a Baranya Vármegyei Önkormányzat elnöke az ünnepségen elmondta, a piaci igények megváltoztak, soha nem volt olyan fontos, hogy elérhetők legyenek a modern, megbízható, energiahatékony, mégis kedvező árú klímatechnikai termékek, mint most. Így a Rotovill, amely az ezen a terülten egyik vezető kínai gyártó, az AUX Group termékeit forgalmazza, biztos, stabil piacra talál.

Az új székház és logisztikai központ viszont nem csupán egy épület, amely kiszolgálja a piaci igényeket, hanem egy szimbólum, a folyamatos fejlődés jelképe. A Rotovill 1993-as alapítása óta jelentős átalakuláson ment keresztül, mára a klímatechnikai piac megkerülhetetlen szereplője lett, a kapcsolódó alkatrész- és tartozék szektorban pedig piacvezető szereplő Magyarországon. Mint Kalmár Péter önkormányzati képviselő fogalmazott, a cég mára túlnőtt egy családi vállalkozáson, Pécs egyik építőköve lett.

Varga Péter, az önkormányzat gazdaságfejlesztési főosztályának vezetője szintén kiemelte a cég kiemelkedő szerepét a város életében. Mint felidézte, a NetZero Cities program kapcsán Pécs vállalta, hogy 2030-ra 80 százalékkal, 2050-re pedig 100 százalékkal csökkenti a karbonkibocsátást. Az önkormányzat ezt önállóan nem tudja megvalósítani, a célt csak a partnerek segítségével lehet elérni – a Rotovill pedig ebben is egy fontos partner.

– Egy olyan új korszak kapujában állunk, amelyben a Rotovill nemcsak követi, hanem alakítja is a klímatechnika és az innováció útját – hangsúlyozta Várhalmi Attila, a Rotovill Zrt. vezérigazgatója. – Az előttünk álló feladatok nagyok és összetettek. A globális felmelegedés kihívásai, az energiahatékonyság iránti igény és a fenntartható fejlődés mind olyan területek, ahol vezető szerepet kell betöltenünk, és mi ezt vállaljuk is.

A célt segíti a létesítményben kialakított, korszerű képzőközpont is, amely a régióban egyedülálló módon teszt- és szervizlaborral is rendelkezik. A vállalat partnerhálózatába tartozó klímaszerelők és szakemberek továbbképzéseken vehetnek részt, hogy lépést tarthassanak a legújabb technológiai fejlesztésekkel. A labor speciális hűtőkamrájában szélsőséges időjárási körülményeket tudnak szimulálni, így egész évben tudják tesztelni klímaberendezéseiket extrém körülmények között is.

Ahogy Várhalmi fogalmazott, az épület-átadó nemcsak a vállalat, hanem Pécs és a régió jövőjét is meghatározza. Új munkahelyek teremtése, a technológiai innovációk bevezetése és a szakemberek képzése hozzájárul Pécs innovatív szerepének erősítéséhez az ipari és kereskedelmi szektorban.

(x)

Hirdetés