A konténerrendelés azonnal megoldható a 2. kerületben is

Hirdetés

A 2. kerület számára a leghatékonyabb megoldásnak a sitt elhordására a konténerrendelés számít. A lakosoknak is kifejezetten fontos a tisztaság, a rendezett környezet, erre a szállító cég is kiemelten figyel. A teherautókat ponyvákkal fedik le, hogy semmilyen hulladék ne kerüljön az utakra a szállítás során. Bővebben: A konténerrendelés azonnal megoldható a 2. kerületben is

Közterület-használati engedély: mikor van rá szükség?

A konténeres sittszállítás egyik legnagyobb kérdése általában az, hogy mégis hova kerüljön a tároló? Ha az építési területen vagy udvaron van elég hely, akkor nincs különösebb teendő, könnyedén le tudja rakni a teherautó a konténert. Mennyi az elegendő? Általában úgy kell számolni, mintha két személyautó parkolna egymás mögött, mivel a teherautó maga mögé fogja lerakni a tárolót.

Ha nem áll rendelkezésre ekkora terület, vagy nem megoldható a teherautó behajtása, mert túl kicsi a kapubeálló (minimum értékek: 2,8 méteres szélesség és 3,8 méteres magasság), akkor nincs más út, mint közterületen elhelyezni a konténert. Ehhez azonban közterület-használati engedélyre van szükség, amit minden esetben a megrendelőnek kell beszereznie. A kérelmet a Városüzemeltetési Igazgatóság Városrendészeti Osztályán kell benyújtani. A tervezett használat előtt legalább 10 nappal kell beadni az igényt. Fontos, hogy a benyújtott kérelem még nem minősül engedélynek!

A közterület használatához közterület-használati díj is kiszabható. A kérelemhez továbbá csatolni kell a közterületen folytatni kívánt tevékenység gyakorlására jogosító okirat egyszerű másolatát az eredeti bemutatása mellett, szükség van még egy, a helyszínt ábrázoló vázlatrajzra a méretek feltüntetésével. 

Mire kell még figyelni a rendelés leadása előtt?

Vannak kivételek, amikor nincs szükség területfoglalási engedélyre. Ilyen az, amikor folyamatos rakodás folyik, azaz a művelet közben a teherautó és a sofőr is jelen van. A tároló elhelyezésénél figyelni kell arra, hogy ne legyenek útban fák, faágak. Célszerű olyan területet választani, ahol nincsenek a közelben veszélyeztetett tárgyak. 

A hulladék mennyisége is mérvadó: 4 és 8 köbméteres konténerek közül lehet választani. Ajánlott mindig egy köbméterrel nagyobbat igényelni, hogy kényelmesen beférjen az összes szemét. Ha több tíz vagy száz köbméternyi hulladék elszállítására van igény, akkor egyszerre többet is lehet rendelni.

A hulladék összetétele is sokat számít

Ami mindenképpben belemehet a konténerbe, az a sitt, vakolat, cserép, tégla, beton és más kőműves munkák során keletkező inert (nem lebomló) anyagok. Zöldhulladékot is lehet szállítani így, nyugodtan pakolhatunk a tárolóba falevelet, faágakat, szobanövényeket. Vegyes háztartási hulladék és lomok (fadarabok, bútordarabok, fémdarabok) is kerülhetnek a konténerbe.

A veszélyes anyagok elszállítását másképp kell megoldani. Az egyeztetés során mindig kérjünk részletes tájékoztatást, hogy mi és hogyan kerülhet a konténerbe, a “maradékra” pedig milyen megoldási javaslatot tudnak adni.

(x)

Hirdetés